rūsas apstrāde, gruntēšana

rūsas apstrāde, gruntēšana

Postby autokrasas.lv_arhivs » 06 Mar 2018, 16:53

Sveicināti! Servisā visu laiku izmantojam novol protect 340 wash primer reakcijas grunti, bet vēlamies paātrināt procesu, tieši pēcapstrādes jomā. Vēlme būtu pie jums iegādāties kādu no pretkorozijas gruntīm Uz kuras pēc tās uzklāšanas drīkst špaktelēt, neizmantojot starpgrunti. Pēc apraxta iepatikās BRUNOX Epoxy, bet īsti nesapratu vai obligāti pirms špakteles jāuzklāj pildošā grunts =>(Ja nepieciešams uz Brunox Epoxy var uzklāt pildošo grunti (filler), tad špaktelēt un krāsot.) Otrs variants ir RADEX Rust Stop. Kurš līdzeklis pēc jūsu pieredzes ir efektīvāks, un uz kura ar 100% garantiju drīkst veikt špaktelēšanas darbus nesatraucoties par špakteles atdalīšanos vai kādiem citiem defektiem?
autokrasas.lv_arhivs
 
Posts: 1
Joined: 06 Mar 2018, 16:46

Re: rūsas apstrāde, gruntēšana

Postby Armands » 06 Mar 2018, 16:56

Brunox Epoxy manuprāt ir uzskatāms vairāk par industriālas pielietošanas materiālu, auto remontam tā pielietošanas sfēra vairāk ir virsbūves apakšas rūsējušu virsmu vai šasijas elementu piemapstrāde (rūsas pārveidotājs). Šim materiālam ir salīdzinoši liels žūšanas laiks, un tam piemīt sliktas saķeres īpašības ar PE špakteli.

Auto virsbūvju remontdarbos Radex Rust Stop salīdzinot ar Brunox Epoxy būs labāka izvēle, ja runa ir tieši par korozijas bojātas virsmas pirmapstrādi - žūšanas laiks 3 stundas pie 20C, var špaktelēt, gruntēt vai krāsot.

Attiecībā uz Wash Primer (skābo grunti) to izmanto kā primāro grunti uz tīra noslīpēta, vēl nerūsējuša metāla virsmas, lai visam pārklājumam nodrošinātu ilgstošu pretkorozijas noturību. Efektīvai noslīpētas rūsas apstrādei, mikroporās un krāteros palikušo rūsas palieku noņemšanai, kurus nav iespējams izslīpēt mehāniski, izmanto ķīmiskās reakcijas līdzekli MIPA Rustversiegelung (skat. aprakstu šeit: http://autokrasas.lv/?gid=21&p=nxt).

Ātrākais veids kā sagatavot detaļu krāsošanai, kurai nepieciešama špaktelēšana pēc buktes, bet nav rūsējusi:

-bojāto laukumu un tā piegulošo virsmu noslīpē tīdz tīram metālam ar P80, vecā krāsojuma robežmalas ar P180
-uzklāj PE špakteli (pēc nepieciešamības vairākās kārtās ar starpslīpēšanu)
-pēc beidzamās špakteles kārtas, tikai vietās kur atsedzas tīrs matāls uzklāj Wash Primer (skābo grunti)
-visu detaļu, vai lokāli noklāj ar pildošo- izlīdzinošo grunti (2K Filler), slīpē, attauko u.t.t.

Ir pieļaujams špaktelēt uz tīra, noslīpēta metāla. Špakteles cietinātājā esošais peroksīds pēc uzklāšanas uz virsmas iedarbojas kā spēcīgs oksidētājs, tādējādi pasivējot metālu pret koroziju, turklāt vislabākās PE špakteles saķeres īpašības ir tieši uz tīra, noslīpēta metāla.

Īpašos gadījumos, kas skar auto restaurāciju, vai projektos ar paaugstinātām kvalitātes prasībām uz tīrām metāla virsmām izmanto epoksīdu grunti, tad špaktelē, uz izslīpējumu vietām skābā grunts , visai detaļai pāri 2K fillers
Armands
 
Posts: 25
Joined: 15 Aug 2008, 08:33


Return to Krāsošanas tehnoloģija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron