intresē vai šiet nav ielaista kāda kļūda. Minētais citāts ir no MIPA EP Grundierfiller epoksīdu grunts apraksta

Žāvēšanas laiks pie 20C, pie uzklāšanas metodes:

Kā standarta pildošo grunti, 12 stundas (pie 60 C 20-30 min.)
Kā "slapjš uz slapja" grunti, 1 stunda
Kā biezi pildošo grunti, 24 stundas (pie 60 C 40-60 min.)

08.14.2012 Pēteris [1900]
Jūsu uzmanību droši vien piesaistīja garie žūšanas laiki - 12 un 24 stundas. Šajā gadījumā kļūdas nav - epoksīdu grunts tiešām izceļas ar gariem žūšanas laikiem, kas ierobežo šī produkta pielietošanu krāsošanas darbnīcās  ikdienas standarta virsbūves remonta darbos. Šo trūkumu atsver citas epoksīdu grunts īpašības - teicama saķere ar visdažādākajām virsmām un lieliskas pretkorozijas īpašības uz tīra metāla, pateicoties produkta blīvajai struktūrai. Šo grunti var izmantot kā izolātoru uz "nestabilām" krāsu virsmām. Tieši augstāk minēto īpašību dēļ epoksīdu grunts ir populāra auto restaurācijas darbnīcās, kur procesa ātrumam nav tik izšķiroša nozīme kā kvalitāte. 

Armands
atbilde bija noderīga:
Apakaļ

Ieskaties arī šajās atbildēs, varbūt noder:

Valdis
14:29 - 05.19.2021
Sveicināti!
Vēlējos uzzināt tādu lietu, uz spārna bija rūsa, to izslīpēju cik varēju līdz tīram metālam, tad uzklāju rūsas parveidotāju, kad tas nožuva uzklāju epoksīda grunti, kad tā nožuva uzliku špakteli.
To visu sāku slīpēt nost un vietām sanāca izslīpēt līdz metālam...
Vēlējos uzzināt vai uz izslīpētajām vietām kur atkal parādijies metāls un palikusi arī špaktelis, drīkst vēlreiz pūst virsū epoksīda grunti, vai spaktelis kurš paliks zem epoksīda grunts neradīs kkādu reakciju?
Paldies!!
Armands » Valdis

Jā, variet uzklāt epoksīdu grunti uz izlīpējumiem, nocietējusi špaktele nereaģēs ar EP grunti.

Maris
14:23 - 10.10.2013
1. Labdien, vai krāsojot automašīnas grīdu iekšpusē var iztikt tikai ar skābo grunti filler grunti, vai arī virsū jāput krāsa 2K laka. Vai ar krāsu tam visam būs labākā noturība.
2. Vai ir kaut kāda lētākā krāsa šiem darbiem.
3. Vai autokrāsas vietā var izmantot Hammerlite krāsu metalam.
Armands » Maris
Grīdu no iekšpuses būtu jāgruntē ar skābo grunti tikai vietas kas ir 
izslīpētas līdz pilnīgi tīram metālam, pildošo grunti (filleru) nav 
jēgas likt, jo detaļas gludumam nav nozīmes. Pēc tam skābo grunti gan 
būtu ieteicams pārkrāsot ar 2k (divkomponentu krāsu (mūsu piedāvājumā 
ir ARS SOLL budžeta versijas 1Ltr + 0.5 Ltr cietinātājs ~Ls 17, kas 
piešķirs pārklājumam noturību un izolāciju pret vides iedarbību.
Vēl kā variants ir gruntēt grīduar 2K epoksīdu grunti, kuru var atstāt 
nepārkrāsotu, jo tai ir ļoti blīva struktūra un labas pretkorozijas 
īpašības.Informācija par materiāliem mūsu mājas lapā sadaļā PRODUKTI > Gruntis

Pēteris
19:42 - 08.09.2012
Mani interesē

Tālākā apstrāde - uz Aktivprimer nedrīkst uzklāt Poliesteru špakteli (grunts cietinātāja sastāvā esošā skābe traucē PE špakteles normālu sacietēšanu).
MIPA 2K- Primer CF kodinošā (skābā) 2K grunts

kas notiek ja šij gruntskrāsai pāri pārlaiž MIPA EP Grundierfiller epoksīdu grunti,
vai tad drīgst špaktelēt
RELO špaktele ar stiklšķiedru 1.5 kg
Omniline universālā špaktele 1.0 Ltr (2.0 kg)


un kas šīm gruntīm nāk komplektā? cietinātāji nāk bet vai arī šķidinātāji ir komplektā?
Armands » Pēteris
Uzskatu ka zem epoksīdu gruntis nav nepieciešama skābā grunts (Aktivprimer vai CF). Epoksīdu gruntij ir ļoti labas saķeres un pretkorozijas īpašības uz tīra noslīpēta un attaukota metāla, turklāt uz epoksōdu grunts var špaktelēt visas poliesteru špakteles.
Epoksīdu gruntij ja to izmanto (uzklāj) kā biezo aizpildošo grunti ( 120 mkr.) šķīdinātājs nav vajadzīgs. Ja uzklāj kā standarta aizpildītāju (50 mkr.) tad pievieno 10% speciālo EP šķīdinātāju (nāk atsevišķi). Sīkāku informāciju skat. produkta aprakstā.
 
Edgars
08:51 - 08.01.2012
Labdien man ir jautājums sakarā ar gruntīm vai skābā grunts nestāsies reakcijā ar epoksīda grunti ?
Drīkst pūst uz skākās grunts epoksīda?
Armands » Edgars
Abas gruntis gan skābā gan epoksīdu ir lieliski saķeres un pretkorozijas aizsardzības nodrošinātāji. Uz tīra metāla es rekomendētu izvēlēties vienu no tām, kas standarta virsbūves remonta procesā izpildīs nepieciešamās  kvalitātes prasības.
Skābā grunts vairāk piemērota lai "piegruntētu" vietas kur atsedzas tīrs metāls pēc špaktelēšanas un slīpēšanas (galvenokārt nelieliem lokālā remonta laukumiem), epoksīdu grunts ir ideāla tīra metāla gruntēšanai lielos laukumos (piem visa detaļa vai virsbūve). To lielākoties izmanto auto restauratori visas virsbūves gruntēšanai pēc smilšu strūklošanas.
Skābā grunts uzklāta plānā kārtā (un tās satāvā esošā fosforskābe) ķīmiskās reakcijas rezultātā nodrošina mikroskopisku  zinka aizsargkārtu un virsmas kodināšanu- saķeres uzlabošanai. Epoksīdu gruntij piemīt lieliskas saķeres īpašības ar dažādām virsmām, pateicoties tās īpaši blīvajai struktūrai arī teicamas pretkorozijas īpašības.
Ja vēlaties, varat veidot arī sistēmu no skābās grunts , kuru pārklāj ar epoksīdu grunti (ieteicams no viena ražotāja), nevēlamas reaskcijas  nebūs. Jāņem vērā ka skābo grunti uzklāj plānā kārtā un pārklāj ar epoksīdu grunti stundas laikā, jo skābās grunts pārklājums ir jūtīgs pret apkārtējā gaisa mitrumu. Skābā grunts vienmēr ir jāpārklāj ar citu pildošo gruntsmateriālu pirms krāsošanas (nav pieļaujams krāsot tieši uz skābās grunts), uz epoksīdu grunts ir pieļaujams krāsot ja tā ir uzklāta metodē "kā pildošā grunts". Epoksīdu grunts ir lēni žūstoša. Vairāk informācijas par gruntsmateriāliem un to specifikāciju varat atrast mūsu mājas lapā  . un sadaļā Tehniskā informācija


artis
23:13 - 04.26.2011
Labdien! Gribēju pārkrāsot savai mašīnai vēja slotiņas pašu roku,nevis pašas slotiņas,gribēju tādu krāsu kas turās labi pie nerūsējošā tērauda,jo tagad no vairāku gadu mazgāšanas var redzēt spīdīgu.kādu jūs man ieteiktu krāsu p
Armands » artis
Šajā gadījumā krāsai ir mazāk svarīga nozīme, būtiski ir detaļu noslīpēt, attaukot un nogruntēt pirms krāsošanas. Vispiemērotāka  būtu 2 komp. epoksīdu grunts, kuru var uzklāt uz tīra metāla un pēc noslīpēšanas pārklāt praktiski ar jebkuru krāsu (vēlams protams divkomponentu)

Jautāt autokrāsu ekspertiem