Cītīgi meklēju info forumā bet nepietika pacietības. :/
Interesē cik ilgi var atstāt nošpaktelētu virsmu neapklātu ar grunti un krāsu, un vai ir pieļaujama t.l. ekspluatācija ar šādu neaizsargātu špaktelējumu, un pēc tam turpināšana (gruntēt, krāsot)
Vai virsma pēc t.l. expluatācijas ir speciāli jāsagatavo?

08.09.2012 Artis [1236]
Nē, nav pieļaujams atstāt darbnīcu ar nošpaktelētu virsmu un tehnoloģiski nepabeigtu remontu. Špaktele ir porains materiāls un  pēc ekspluotācijas uz ceļa to praktiski nav iespējams attīrīt no netīrumiem un izžāvēt, turklāt tā neaizsargā tīru metālu uz kura ir uzklāta.
Darbnīcas apstākļos jo ātrāk pārgruntēsiet noslīpētu špakteli, jo labāk.
Pēc auto ekspluotācijas ar špaktelētām virsmām, lai būtu pārliecība par turpmāk veikto virsbūves darbu kvakitāti, špakteli ieteicams noslīpēt līdz tīram metālam un sākt visu no sākuma.


Armands
atbilde bija noderīga:
Apakaļ

Ieskaties arī šajās atbildēs, varbūt noder:

Rolands
12:53 - 03.05.2014
Kādas špakteles, gruntis un lakas jālieto bamperu krāsošanai?
Armands » Rolands
Plastmasu špaktelēšanai izmanto elastīgās špakteles plastmasām (tumši pelēkā krāsā) http://autokrasas.lv/?p=art&art=476
Uz tīras plastmasas vispirms uzklāj plastmasu saķeres grunti (pirms tam virsmu rūpīgi nomazgājot, nomatējot un attaukojot)., tad pildošo grunti
Uz jau krāsotas plastmasas -nomatē, attauko un uzklāj poru aizpildošo grunti.
Standarta auto lakai pievieno elestificējošo piedevu atkarībā no plastmasas lokanības  10-30 % pēc apjoma.
Harijs
16:04 - 05.07.2013
Plastmasas un stiklašķiedras špaktelēšanai labāk izvēlēties dzelteno vai pelējo špakteli?
Armands » Harijs
Šajā gadījumā ieteicama ir špakteke plastmasām (Plastic stopper), kas 
ir elastīgāka un ar labāku saķeri ar plastmasu, krāsa tumši pelēka.
Emīls
16:46 - 05.06.2013
šī špaktele būs noturīga uz motocikla stiklašķiedras virsmas?
Armands » Emīls
Jā, universālā PE špaktele ir paredzēta uzklāšanai uz stiklšķiedras (pirms tam virsmu noslīpējot un attaukojot). Lielāku nelīdzenumu aizpildīšanai vispirms ir ieteicams izmantot PE špakteli ar stiklšķiedras pildījumu, tā nodrošina labāku mehānisko izturību!
Normunds
22:07 - 12.25.2012
sveiki ! ar kādu špakteli būtu labāk špaktelēt elastīgu plastmasu ?
un ar kadiem pirms gruntēšanas materiāliem vajadzētu apstrādāt slīpētu plastmasu ?
Armands » Normunds
Plastmasām izmanto speciālu elastīgu špakteli, kas piedevām vēl ir tumši pelēkā krāsā.
Mūsu sortimentā tāda ir Omniline Plastic Stopper. Pirms pildošās grunts uzklāšanas vietās kur atsedzas tīra plastmas nepieciešams vispirms uzklāt plastmasu saķeres grunti (protams pirms tam plastmasu rūpīgi attaukojot, piem. ar MIPA Kunststoffreiniger plastmasu detaļu attaukotāju). Krāsojot plastmasas detaļas krāsai pievieno elestificējošu piedevu. Pildošai gruntij elastificējošu piedevu nelieto, izņemot gadījumus pie ļoti elastīgām plastmasām.
Aigars
04:14 - 08.15.2012
Ne kur nevaru atrast špaktelei ar stiklšķiedru melnā krāsā!Vai varat paliīdzēt?
Armands » Aigars
Diemžēl PE špakteli ar stiklšķiedras pildvielu melnā krāsa nav nācies redzēt. Tumši pelēkā krāsā (gandrīz melna) mūsu piedāvājumā ir špaktele kas paredzēta plastmasām (elastīgā).
Jānis
10:31 - 06.06.2012
Ko darit ja zem krasas ir miksta spaktele???
Armands » Jānis
Diemžēl vienīgais risinājums ņemt visu nost līdz tīram metālam un sākt no jauna, ievērojot materiālu uzklāšanas tehnoloģiju.
rolands
21:50 - 05.14.2012
cik ilgā laikā nožūst šis špaktelis?
Armands » rolands
PE (poliestera) divkomponentu špaktele pēc sajaukšanas ar cietinātāju tā jāizstrādā 4-5 min. laikā, pēc tam špakteļmassa strauji sāk cietēt. Pēc 20-30 min. pie 20 C špakteli var jau apstrādāt slīpējot.
Vilmārs
06:13 - 01.08.2012
Kuru un kādu materiālu klāj uz PE špakteles, un kādu zem metālika bāzes krāsas?
Armands » Vilmārs
Poliestera špaktele pēc savas struktūras ir porains materiāls, tāpēc to pārklāj ar divkomponentu poru aizpildošo -izlīdzinošo grunti (filleru), aizpildot špakteles poras un sīkas špakteles apstrādes abrazīvu atstātās švīkas. Pēc fillera nožūšanas,slīpēšanas un attaukošanas, virsma ir piemērota krāsas uzklāšanai , tai skaitā arī metālikas bāzes krāsas.
Vairāk informācijas par grunts materiāliem skat. mūsu mājas lapas sadaļā Tehniskā informācija.
zinttis
21:12 - 12.07.2011
armand,vai ir vērts pirkt šķidrās špakeles,lai noslēptu kādus defektiņus. un,kādus defektus šķidrās špakteles var noslēpt. paldies,jau iepriekš.
Armands » zinttis
Šķidrā špaktele (špricšpaktele) pēc būtības ir tāda pati divkomponentu PE (poliestera) špaktele, tikai sagatavotā veidā, lai to varētu uzklāt ar krāsošanas pistoli (dīzes izmērs 2.0-2.5 mm!). Špricšpakteli izmanto gadījumos, kad nelieli virsmas nelīdzenumi ir jāaizpilda lielos laukumos, piem. auto jumts, motora pārsegs, utt. Špricšpakteli, salīdzinājumā ar pildošo grunti, var uzklāt biezā kārtā (līdz pat 1 mm), ko bieži vien izmanto un pat "pārcenšas" krāsotāji kas veic t.s. "budžeta" krāsojumus. Ar šo materiālu var ātri panāk vēlamo virsmu lielos laukumos, taču no otras puses, jo biezāka ir uzklātā materiāla kārta, jo lielāka iespēja ka tas vēlāk dos nosēdumu. Špricšpaktele pēc slīpēšanas un attaukošanas jāpārgruntē ar pildošo grunti, lai aizpildītu mikroporas un novērstu uzklātās krāsas iesūkšanos špricšpaktelē. Biežāk sastopamās kļūdas darbā ar špricšpakteli ir pārāk biezi uzklātas kārtas, mēģinājumi uzklāt materiālu ar nepiemēroti maza izmēra dīzi krāsošanas pistolē un špricšpakteles papidus atšķaidīšana, piem ar 646.
Edgars
16:31 - 08.09.2011
Ar ko var pašķaidīt špahteli, lai tas nedaudz ilgāk saglabātu darba konsistenci, lēnāk izkalstu?
Armands » Edgars
Divkomponentu poliesteru špaktele ir materiāls , kas atšķirībā no krāsām, lakām, gruntīm polimerizējas  (sacietē) pēc pilnīgi citas shēmas. Sajaucot ar cietinātāja pastu špaktele vairākas minūtes ir "atvērtā" stāvoklī, to var maisīt, uzklāt, labot formu. Pēc tam praktiski vienā mirklī sākās strauja sacietēšanas reakcija, ko pavada siltuma izdalīšanās un raksturīga ētera smaka. Šajā procesā iejaukties ar šķīdinātāja klātbūtni un mainīt cietinātāja proporciju nav vēlams. Instrumentu tīrīšanai no špakteles izmanto šķīdinātāju ar augstu acetona sastāvu , piem. 646.
Sagatavojiet špakteles maisījumu tik daudz, lai varētu to izstrādāt 3-5 minūtēs!

Jautāt autokrāsu ekspertiem