Lūdzu, vai varētu pastāstīt par HVLP pistoles regulēšanām? Esmu izmeklējies visu internetu, bet īsti skaidrībā netieku. Visi video, kuri ir youtube, krāsotāji krāsojot pistoli pārvieto diezgan ātri, apm. 1 - 2 m/s, bet, lai es sasniegtu tādu ātrumu, krāsas un gaisa padeve jāliek uz maksimāli atvēru, bet tad, lai arī krāsa klājas labi, malās ir diezgan lieli pilieni, apm 0.5 mm diametrā, t.i. nenotiek atomizācija. Ja samazinu krāsas padevi, tad atomizācija sāk sanākt, bet krāsošanas ātrums uz pusi lēnāks, līdz ar to, krāsojums dažās vietās sanāk kā zebra, sevišķi ar laku. Pistoles - Sumake HVLP 1109R 1,4 un Auarit H3000 1,3. Auarit ir SATA kopija, bet varbūt vaina tomēr pistolēs, un nāksies pirkt īsot SATA? Varbūt, ir kāda iespēja redzēt krāsošanu dzīvajā? :)
Neesmu profesionālis, tas vairāk kā hobijs.
Liels paldies par lapu! Latvijā vienīgā vieta, kur tik detalizēti uzzināt informāciju par krāsošanu. Varētu vēl meklētāju pielikt, vieglāk būtu atrast mani interesējošo informāciju vecajos rakstos.

08.06.2012 Raimonds [1228]
Vispirms būtu nepieciešams noskaidrot vai jūsu krāsošanas pistoles gaisa patēriņš (Ltr/min.) atbilst kompresora ražībai.
HVLP sistēmas krāsošanas pistoles vidēji patērē ap 400 Ltr./ min, un attiecīgi kompresora gaisa ražībai jābūt vismaz 500 Ltr min., lai instruments strādātu pareizi. (pamaklējiet informāciju par jūsu pistoles parametriem uz iepakojuma vai internetā).
Krāsošanas ātrums, manuprāt nav izšķirošais faktors, izņemot gadījumus ja jūs tiešām krāsojiet ļoti lielus objektus (0.5 m/s ir pieņemams vairums auto krāsošanas operācijām). Fokusējaties uz vienmērīgu materiāla uzklāšanos, ne uz ātrumu.
Vienkārši nomainot pistoles ražotāju, piem. uz Sata, domāju ka nekas nemainīsies - skatieties uz instrumenta parametriem, kas atbilst jūsu apstākļiem, kompresoram un izmantotajiem materiāliem.
Mūsu mājas lapā ir "Google pielāgotā meklēšana", kas atlasa informāciju mājas lapas saturā, tai skaitā arī jautājumu atbilžu sadaļā.


Armands
atbilde bija noderīga:
Apakaļ

Jautāt autokrāsu ekspertiem