Labiden! Ir doma nokrāsot bamperi kuram nav defektiem, bet vai ir nepieciešams nopūst to ar plastmasas grunti vai tikai nomatēt nogruntēt ar parasto gruti un krāsot?

08.05.2012 Edgars [1109]
Jāvadās atkarībā no konkrētās situācijas:
a) bampers ir iepriekš krāsots un krāsa ir labā stāvoklī - nomatēt , attaukot , krāsot
b) bampers ir vietām špaktelēts, un atsedzas tīra plastmasa - tīru plastmasu rūpīgi attaukot, gruntēt ar plastmasu grunti;  špaktelētās vietas vai visu bamperi pārgruntēt (pirms tam nomatējot un attaukojot) ar izlīdzinošo grunti, pēc tam slīpēt, attaukot un pārkrāsot.
c) bampers ir jauns, negruntēta plastmasa - rūpīgi nomazgāt, attaukot, gruntēt ar plastmasu grunti, vajadzības gadījumā pārgruntēt ar izlīdzinošo grunti, slīpēt, attaukot krāsot. Ja nekrāsots bampers ir bijis lietošanā, pirms attaukošanas tas jāizkarsē pie 60 C apm. 30 min.
 
Vairāk informācijas skat. nodaļā Tehniskā informācija > Virsmu sagatavošana krāsošanai.


Armands
atbilde bija noderīga:
Apakaļ

Ieskaties arī šajās atbildēs, varbūt noder:

Kārlis
15:04 - 05.26.2013
Sveiki. Sagatavojot plastmasu krāsošanai ir no sākuma jānoslīpe? (ar kādiem smilšpapīriem to darīt un cik daudz vaig slīpēt?) Pēc tam tā noteikti ir jāattauko un jānogruntē? (pēc grunts uzklāšanas ,kad tā ir nožuvusi to var noklāt jau ar pirmajām krāsas kārtām?
Armands » Kārlis
Plastmasas virsmām ir komplicēts sagatavošanas process, kas lielā mērā atkarīgs no pašas detaļas un tās stāvokļa.
Lai precīzāk atbildētu uz jūsu jautājumu būtu nepieciešama papildus informācija par krāsojamo detaļu:
1) vai plastmasas detaļa ir jauna (orģinālā vai neorģinālā, rūpnieciski gruntēta/ negruntēta), lietota nekrāsotā veidā uz auto, bijusi iepriekš krāsota/ gruntēta vai tīra plastmasa?
2) vai detaļas virsma ir pietiekami gluda lai to varētu pārkrāsot bez papildus špaktelēšanas un gruntēšanas ar filleru?
3) vai paturot uz detaļas 3-5 min. autokrāsu šķīdinātājā samērcētu lupatiņu nemainās virsmas struktūra?
4) kāds ir plastmasas tips (uzpresētas burtu kombinācijas usz detaļas iekšējās virsmas?

Diemžēl uz jūsu norādīto e-pasta mehs223@inbox.lv adresi neizdodas nosūtīt informāciju!
Viktors
18:47 - 08.15.2012
Sveiki! Ir noņemti 2 slāņi krāsas motorollera plastmasai.Otrais slanis bijis rūpnīcā likts!Tagad ir doma tās plastmasas krāsot-šķērslis ir arī tāds,ka plasmasās ir plaisas.Kas man būtu jāpērk,lai plasmasa krāsošanas rezultāta būtu tuvu rūpnīcas tipa?
Armands » Viktors
Ja parteizi saprotu Jūsu jautājumu, tad plaisas plastmasas detaļā jānošpaktelē ar speciāli plastmasām domātu špakteli un jānoslīpē, pēc tam tīru plastmasas virsmu attauko un nogruntē ar plastmasu grunti, pēc tam visu detaļu pārklāj ar izlīdzinošo pildošo grunti, kuru arī noslīpē. Tad attauko un detaļa ir gatava krāsošanai.
Gunita
13:44 - 08.02.2012
Labdien,
Jautājums- Vai ir iespējams pārkrāsot automātiskos, siltos, garāžas vārtus ar autokrāsu. Ja jā tad kādu izvēlēties. Vai var to izdarīt mājas apstākļos ar baloniņu?

Paldies
Armands » Gunita
Jā, to ir iespējams izdarīt, tikai jāņem vērā ka plastmasu krāsošanai ir specifiska un komplicēta virsama sagatavošana pirms krāsas uzklāšanas. Nepieciešami speciāli attīrītāji, attaukotāji, abrazīvi un grunts. Mājas apstākļos bez iepriekšējas pieredzes es to neieteiktu uzsākt. Tipiskais defekts neievērojot pareizu virsmas sagatavošanu - vēlāka krāsas lobīšanās no plastmasas detaļām.
peteris
16:02 - 10.25.2011
sveiki. japarkraso motorollera plastmasas, paslaik vinas ir volvo melnaa metalika(saphire ja nemaldos) , bet velos parkrasot bmw melnajaa(akrils ja nemaldos ar kodu 668) kaa labak gatavot virsmu lai vienkarsi parpustu citaa melnajaa krasaa?vajag pa jaunam
Armands » peteris
Jā, BMW 668 ir tīri melna krāsa. Virsmas sagatavošana atkarīga no tās esošā stāvokļa. Ja vecais krāsojums ir labā stāvokli (krāsojums neplaisā, nelobās, nav dziļu švīku, neatsedzas tīra plastma), tad to pirms pārkrāsošanas ir tikai jānomatē un jāattauko - un var uzklāt krāsu. Ja nepieciešams labot virsmas defektus var būt nepieciešama špaktelēšana , gruntēšana ar speciāliem plastmasām paredzētiem materiāliem.
Matēšanai izmanto matēšanas pastu kopā ar abrazīvu Mirlon Ultra fine, attaukošanai - silikonu noņēmēju + antistatikas noņēmēju plastmasām.
ivars
13:22 - 05.17.2011
Sveicināti, kā Jūs labāk ieteiktu krāsot plasmasas bamperu moldingus. ar CAR-REP bamperu krāsa, melna 400 ml aerosolā vai arī atsevišķi pirkt plasmasas grunti un tad atsevišķi vēl melnu krāsu? paldies
Armands » ivars
Plastmasas detaļas, sevišķi ja tās nekrāsotas ir bijušas ekspluotācijā uz auto, prasa rūpīgu virsmas sagatavošanu - mazgāšanu, attaukošanu, izsildīšanu, matēšanu, gruntēšanu. Ja tikai uzklāt krāsu uz plastmasas detaļas, tad par 99 % adhēzijas (saķeres) trūkuma dēļ tā ātrāk vai vēlāk nāks nost. Tātad - vispirms virsmas sagatavošana, gruntēšana, krāsošana ar speciāliem plastmasām paredzētiem materiāliem, kurus varat iegādāties mūsu autokrāsu veikalā.

Jautāt autokrāsu ekspertiem