Labdien!Jautajums par virsmaz sagatavosanu pirms krasosanas.Auto priekšējais spārnā ceļās augša špaktels ar krasu.Vēlos pārkrasot visu detalu.Lidz spaktelēsanai man darba proces ir skaidrs.Jautājums ir vai pec nošpaktelēšanas jagrunte visa detala vai tikai nospaktelētā vieta un atlikusi darba virsma janomatē?

06.08.2012 Mareks [2688]
Tātad, špakteli uzklāj uz tīra metāla, noslīpē. Uz detaļas paliek špaktelētā vieta, kurai apkārt ir tīrs metāls, kas pāriet iepriekš noslīpētajā krāsotajā, gruntētajā un nomatētajā virsmā ( skat. foto). Tīra metāla vietas piegruntē ar primāro (pretkorozijas un saķeres, jeb. t.s. "skābo" ) grunti. Pēc tam, bez slīpēšanas visu remonta laukumu (vai ieteicams visu detaļu) nogruntē ar aizpildoši-izlīdzinošo grunti (t.s fileru). Filleru noslīpē ar slīpmašīnu sausi P 280-P320-P400 vai pa slapjo ar ūdensizturīgo slīppapīru P400-P600-P800, virsmu pirms krāsošanas attauko un uzklāj krāsu.
Šplaktelēt nav ieteicams uz vecās krāsas vai tās robežām. Ja ar filleru gruntē tikai remonta vietu (ar pleķi detaļas robežās), pēc tam krāsojumā iespējams pēc laika parādīties reljefa plankums  gruntēšanas vietā.
 
Jebkuru jautājumu vai neskaidrību gadījumā, droši zvaniet vai rakstiet!


Armands
atbilde bija noderīga:
Apakaļ

Ieskaties arī šajās atbildēs, varbūt noder:

Matīss
22:13 - 02.20.2014
Labdien. Ir doma pārkrāsot auto lietos diskus, bet krāsai pa virsu ir laka vai kaut kāda caurspīdīgas plastmasas kārtiņa ( 0,5 - 08 mm). Vienu vakaru pacietīgi knibināju to draņķību nost - apnika. Varbūt ir kāds šķīdinātājs kas to caurspīdīgo nelaimi noēstu nost? Vai varūt ir grunts kuru droši pa virsu var uzgāzt un nekas nav jāknibina nost? Krāsas noņēmējs īpaši problēmu neatrisināja, arī lamāšanās un visu svēto piesaukšana nelīdzēja. Protams pēc plastmasas jau vēl jāpacīnās ar slīpēšanu būs, bet tas jau priecīgāks stāsts varētu būt.
Armands » Matīss
Tas plastmasveida pārklājums ir paredzēts lai pasargātu no atmosfēras iedarbības - oksidācijas, sūbēšanas u.t.t. lietos diskus, kuri ražošanas tehnoloģiskajā procesā nav krāsoti.
Ja vēlaties pārkrāsot diskus ar garantiju, ka jaunais pārklājums turēsies, nav citas iespējas kā attīrīt disku līdz pilnīgi tīram metālam, tad gruntēt ar skābo kodinošo grunti, pēc tam aizpildošo grunti un krāsot.
 
Vienkāršotā varinatā, bez garantijas, var pēc iespējas vienmērīgi pieslīpēt vietas kur nolobijies plastikāts, pārējo virsmu nomatēt, attaukot un uzklāt kodinošo grunti ar pildošajām īpašībām MIPA Etch filler HB. Šo grunti pēc nožāvēšanas var slīpēt, veidojot labu pamatni krāsas uzklāšanai.
Oskars
23:03 - 10.24.2013
Sveiki. Nomainiiju automasiinai priekseejo spaarnu, nosliipeeju un taa. Jautaajums taads - vai uz jaunaa spaarna vecaas kraasas driikst puust virsuu grunti? Vai arii jaapush uz tiira metaala?
Armands » Oskars
Ja jaunajam, nomainitajam sparnam krasojums ir labaa staavoklii ( bez dziļam švīkaam, krateriem, korozijas, un krāsa nelobās un ir noturīga pret šķīdinātāju), līdz metālam nav vajadzība slīpēt. Atsevišķos gadījumos ja detaļa ir ļoti laba, ir pat pieteikami tikai veco krāsojumu nomatēt un attaukot pirms krāsošanas, bez gruntēšanas.

arturs
20:45 - 06.30.2013
kad nomatesu masinu grunts ir jauzliek pirms krasosanas ?
Armands » arturs
Ja vecais krāsojums, kuru nomatēsiet, ir labā stāvoklī (viendabīgs,bez švīkām, krāsas lobīšanās, sīkiem krāteriem u.t.t), tad grunts uzklāšana nav obligāta - tikai nomatējiet, attaukojiet un pārkrāsojiet. Visos pārējos gadījumos ieteicams virsmu attaukot, noslīpēt, attaukot, ja nepieciešams špaktelēt, pārgruntēt, slīpēt un attaukot.
 
Vairāk informācijas par virsmu sagatavošanu krāsošanas mūsu mājas lapas sadaļā Tehniskā informācija
Zigiits
19:43 - 09.12.2012
Sveicinaati! Gribu dzirdet Jusu viedokli par JAUNA taivanas bampera sagatavoshanu uz grunteshnau. Tatad kadi ir tie solji lai kvalitatiivi vareetu nokrasot un kamera uz zhaveeshanu neko nepaceltu aughsa ka tas medz gadiities ljoti biezhi ar taivaanu paldies!
Armands » Zigiits
Plastmasu (negruntētu) krāsošanā  visbiežākās problēmas ir saistītas ar adhēzijas  (saķeres) trūkumu, kuras izraisa nepietiekama detaļas attīrīšana pirms krāsošanas (gruntēšanas).
Ņemot vērā ka taivānas bamperi bieži vien ir negruntēti, neattīrīti no presformu smērvielām un slikti iepakoti transportēšanai, to apstrāde jāsāk ar mazgāšanu (šim nolūkam izmanto speciāla sastāva mazgātāju Nexa Autocolor P273-1333 un Mirlon abrazīvu - scotchbrite). Pēc tam vēlams bamperi ielikt krāsošanas kamerā pie 60 C uz 45 min. lai "izsviedrētu" visus piemaisījumus un  smērvielas, un tad vēlreiz attīrītu ar speciālu antistatisku tīrītāju plastmasām P273-1050. Tad uzklāj plastmasu adhēzijas  grunti, un nepieciešamības gadījumā pa virsu aizpildošo -izlīdzinošo grunti (ja ir sīki bojājumi, tos aizšpaktelē ar plastmasu špakteli, noslīpē). Pēc grunts noslīpēšanas un attaukošanas virsma ir gatava krāsošanai. Krāsai pievieno 10-30% plastifikatora atkarībā no plastmas tipa.
Kaspars
13:30 - 07.22.2012
Sveiki, iegādājos diskus kuri bija ļoti nolaistā stāvoklī. Urbī ieliku birsti un visu notīriju līdz tīram alumīnijam. Paliku;sas nelielas švīkas, be tās vel pieslīpēšu. Kas man ir vajadzīgs,lai varētu diskus krāsot? Varbūt kaut kādas speciālas gruntis alumīnija diskiem vai kas tamlīdzīgs? Vienārši baidos pa taisno pūst virsū krāsu.
Armands » Kaspars
Tīrs alumīnijs noteikti pirms krāsošanas rūpīgi jānoslīpē, jāattauko un jāgruntē ar saķeres (kodinošo, skābo) grunti, pretējā gadījumā krāsa ilgi neturēsies.
Mājas apstākļos piemērotākā un universālākā ir aerosolā MIPA 1K aktīvā pretkorozijas grunts ar pildošām īpašībām, kas vienlaicīgi nodrošina labu saķeri ar tīru alumīniju un sīku švīku un poru aizpildīšanu. Pēc nožūšanas grunti viegli noslīpē ar abrazīvu uz mīkstās porolona pamatnes P500 profilētām virsmām (1 loksnīte maksā Ls 0.20), attauko un krāso.
Kaspars
15:08 - 11.30.2011
Sveiki, interesē vai krasojot jumta bagāžnieka kasti, nepieciešams to gruntet, ja virsma jau ir grubuļaina? Un vai pie JUms var uzjaukt krāsas baloniņu Opel "Ultra Blue" krāsas?
Armands » Kaspars
Ja plastmasas jumta bagažnieks nav iepriekš bijis krāsots un esat to jau lietojis uz mašīnas, es neieteiktu Jums patstāvīgi veikt tā krāsošanu ar aerosolu. Plastmasu pirms krāsošanas noteikti vajag gruntēt ar speciālu plastmasas saķeres grunti un veikt rūpīgu attīrīšanu un attaukošanu - pretējā gadījumā krāsas sāks lobīties nost pēc mazgāšanas ar augstspiediena ūdens strūklu. Plastmasai kas bijusi ekspluotācijā uz ceļiem un mainīgos temperatūras apstākļos ir tendence kā švammei uzsūkt sevī visa veida netīrumus , vaskus, eļļas u.t.t. Ja tomēr izlemjat, ka bagažnieks jākrāso, labāk būtu to nodot profesionālai krāsošanas darbnīcai, kur to izsildīs krāsošanas kamerā pie 60 C, izsviedrējot no tā grūti notīrāmos netīrumus, attaukos, nogruntēs ar plastmasu grunti (ja nepieciešams arī izlīdzinās grubuļoto virsmu un nokrāsos ar noturīgiem 2 komponentu materiāliem.
Jā mēs varam uzjaukt Opel krāsu ULTRA BLUE kods 21B un iepildīt to aerosolā. Tā ir perlamutra bāzes krāsa, kura jāpērklāj ar caurspīdīgo laku.
Ģirts
13:05 - 10.29.2011
sveiki..interese tada lieta..bmw pie auto arkam iekspuse salaiduma vietas lauzas araa ruusa..nokasiju to suvju mastiku un izgriezu izrusejuso caurumu..iemetinaju jaunu bleki..jautajums tads..ko man klat tagad pa virsu peec attaukosanas..kadu grunti? un va
Armands » Ģirts
Rūsas iekonservētāju izmanto gadījumos, kad bojātu metāla virsmu nav iespējams attīrīt līdz tīram metālam (rūsa ir pārāk dziļa). Visos pārējos gadījumos uz tīra metāla kā primāro izmanto skābo (kodinošo) aktīvo pretkorozijas grunti.
Vispirms metinājuma vietas špaktelē uz tīra metāla, špakteli noslīpē. Špaktelēto vietu  piegulošās atsegtās tīra metāla virsmas piegruntē ar aktīvo pretkorozijas grunti, pēc tam visu laukumu pārklāj ar aizpildošo grunti (filler), slīpē attauko, krāso.
Ja neizdodas rūsu pilnībā izslīpēt, jālieto rūsas konservētājs , piem. MIPA Rustversiegelung.
vards
00:27 - 06.27.2011
Sveiki. ar kadiem smilspapiriem vajadzetu sagatavot tiru aluminija virsmu, pirms gruntet ar skabo grunti?
Armands » vards
Alumījija (duralumīnija) slīpēšanu pirms skābās grunts uzklāšanas jāveic ar P320 slīppapīru "sausi", vai P800-P1000 ūdensiizturīgo "pa "slapjo", vai ar Mirlon abrazīvu "Fine", "Ultrafine".
Pēc slīpēšanas virsmu attauko un pēc iespējas ātrāk gruntē (tīrs alumīnijs saskarē ar gaisu veido oksīda kārtiņu).

Jautāt autokrāsu ekspertiem