Sveicināti.
Interesē daži jautājumi saistībā ar auto pulēšanu / vaskošanu:
1. Ir zilas metālikas auto ar vizuāliem švīkājumiem, pārsvarā apļveida, pēc vairākkārtējas auto mazgāšanas, strīķēšanās ar dibeniem gar spārniem un durvīm atstutējoties gar auto utt utt - tātad: kādi materiāli pulēšanai jāizmanto, lai iegūtu auto spīdīgumu un nebūtu redzamas švīkas?
2. Vai ir pulējamās pastas vai vaski tonēti? Piem: sarkanai mašīnai - sarkans, zilai - zils, zaļai - zaļš vasks / pasta? Principā ideja ir, pulējot / vaskojot - iegūt vienmīrīgi spīdīgu virsmu, nešvīkainu, bez krāsošanas! Vai tas ir iespējams?

12.28.2011 Agris [3619]
Šajā gadījumā ja švīkas lakas kārtā nav pārāk dziļas jāsāk ar rupji abrazīvu pulēšanas pastu, kam seko neabrazīvā pasta spīdumam un aizsargvasks. Pie dziļākiem skrāpējumiem vispirms nepieciešams izmantot slīppapīrus P1500 -P2000, pēc tam pastas. Vairāk informācijas par pulēšanas sistēmu mūsu mājas lapā "Pulēšanas pastas un aplikatori", kur arī ir attēlota materiālu secīgas pielietošanas shēma.
Tonēti vaski tiek izmantoti "hobby" sektorā un to darbība vairāk ir vērsta uz skrāpējumu aizsmērēšanu, kas nav ilglaicīgs pasākums (līdz 3-4 mazgāšanas reizēm).
Ja saslapinot svīkas lakas kārtā tās uz brīdi kļūst neredzamas, tad šo defektu var novērst tikai ar pulēšanu!


Armands
atbilde bija noderīga:
Apakaļ

Ieskaties arī šajās atbildēs, varbūt noder:

Salvis
20:09 - 04.05.2018
Vēlējos uzzināt, vai no pieejamajām dotajā mājaslapā pulēšanas pastām, kā piemēram, RDX-10 / RDX-23 / RDX-3 ir iespējams pulēt lukturus? Ja nē, tad kādu pastu un ripu Jūs ieteiktu?
Armands » Salvis

Lukturu polikarbonāta bojājumu labošanai mūsu sortimentā Ir komplekts  Presto acrylic scratch remover (foto skat. E-pasta pielikumā), cena EUR 9.50.

Informācija par produktu ražotāja mājaslapā https://www.motipdupli.com/en/INT/products/presto/special-products/ipg-1618.html

 Ar Radex pastām arī var atsvaidzināt lukturu vizuālo izskatu, atkarībā no skrāpējuma dziļuma piemērojot attiecīgas graudainības pastu, vai pat iesākumā slīppapīru.

Kā variants, ja ar pastām nevar panākt rezultātu, ir noslīpēt uz lukturiem esošo aizsargplēvi, un pārlakot ar speciālu lukturu laku, info skat. http://autokrasas.lv/?p=art&art=733

Aldis
18:17 - 02.01.2016
Kapēc parastajam rotary pulētajām jāizmanto 600 - 1500 rpm salīdiznat ar dual action pulētājiem kuriem mazākaiss ir aptueni 2000 līdz 6000 rpm ?!
Armands » Aldis
Pieļauju, ka ar Dual action esat domājis ekscentra pulējamo mašīnu, tām savukārt tiek uzrādīta paša motora griešanās nevis pulējamās ass griešanās ātrums. Citu izskaidrojumu tur neredzu. 
Standart apgriezieni un ekscentra gājiens:
Rotary - 380 līdz 3500 rpm
Excentric/Rotary - 10 līdz 18 mm
martins
02:16 - 01.26.2015
Sveiki!! Doma uzpuceet vasaras dirkus, un disku plauktu domaju uzpuleet. Diski aluminija r16.. vai ir kads materials kas nonemtu kraasu/laku no diska plaukta? Cik tads maksas, kads tilpums? Un vai tas nesabojas aluminiju? Un vai jums ir kadas specialas pulesanas pastas aluminijam? Doma dabut pliku aluminiju un tas soli pa solim ar smilspapiiriem.. nobeigt ar kadu p2000 vai p4000, un pec tam kadu pastu?
Zigmārs » martins
Labdien.
Pirmais un galvenais- pliks alumīnijs, vieglmetāls ļoti ātri oksidēsies bez kaut kāda pārklājuma! IR jādomā par kādas lakas uzklāšanu. Vislabākais variants ir pulverlakošana, ko var izdarīt tikai speciālās kamerās. Nākamais ir uzklāt speciālās lakas ar krāsošanas pistoli. Visbeidzot ir aerosolu izmantošana, kas nekad nebūs kvalitatīvi ilgstošam laikam.
Vecā lakojuma noņemšanai var izmantot, piemēram, APP Ex-Paint vai krāsu veikalu Larofen.
Kā jau rakstīju- pulēšanai nav īsti jēgas- virsma tiek noslīpēta, attaukota un pārlakota.
aigars
21:31 - 06.07.2014
labdien gribu pajautat ar ko man pulet auto jo ir sikas vieglas švikas...interesejos servisa un teica ka varot to veikt majas apstaklos un esot noperkami uzgali len;ka slipmasinam uzliekami...un tad gribetu zinat ko man vajadzetu un cik apmeram tas izmaksatu ja perku pie jums internetveikala
armands » aigars
Pulēšana ar leņķa slīpmašīnu ir apšaubāms pasākums.  Pulēšanai nepieciešams instruments, kas lēni uzsāk no nulles apgriezieniem ar lielu griezes momentu un sasniedz max. apm. 2500 apgr./ min, turklāt tos ir pakāpeniski iespējams regulēt. Ja leņķa slīpmašīnai neregulējas apgriezieni, tad tas atkrīt pilnībā, jo ar 10 000 apgriezieniem krāsojums vienkārši sadegs, vai sliktākā gadījumā Jūs satraumēsiet sevi vai apkārtējos.
 
Pārliecinieties ka Jūsu "fleksim" regulējas apgriezieni, pretējā gadījumā nav vērts sākt!
Nepieciešamības gadījumā pie mums var iegādāties vai iznomāt pulēšanas mašīnu par EUR 7.00 dienā http://autokrasas.lv/?gid=92&p=nxt.
 
Pulēšanas pastu, ripu un Radex pulēšanas sistēmas apraksts atrodams mūsu mājas lapā http://autokrasas.lv/?gid=64&p=nxt
mikus
20:04 - 03.24.2014
Sveiki, gribu uzzināt kādu pulēšanas pastu izmantot savam bumeram lai laka spīdētu un būtu gluda? Bumers tiko pārkrāsots viss izdarīts kā pienākas bet izskatās tā itkā būtu nedaudz taka matēts.
Armands » mikus
Katrs gadījums var būt individuāls - skatoties cik lielā mērā ir lakojuma defekts. Piem. ja lakojumam ir izteikts apelsīnmizas efekts - vispirms ir jāsāk ar abrazīvo slīpēšanu, tikai pēc tam ar pastām -rupji abrazīvu, smalki abrazīvu, nobeigumā neabrazīvu. Ja defekts nav tik nopietns - pietiks tikai ar iepriekš minētajām pulēšanas pastām. Ja virsma ir nosacīti gluda, bet nav spīduma , tad ar smalki abrazīvu pastu, kam seko neabrazīvā pasta.
 
Vairāk informācijas par pulēšanas sistēmu mūsu mājas lapā http://autokrasas.lv/?gid=64&p=nxt, skat. shēmu RADEX materiāliem.
Visas pastas tirgojam uz savaru, sākot no 100 gr. cena EUR 2.50. Visa auto apstrādei viena veida pasta nepieciešama apt. 250-300 gr.
Vita
18:03 - 03.23.2014
Es veletos nopulet visu e39 bmw. Jus varetu pateikt cik aptuveni varetu aiziet pulesanas pastas,ripas?
Armands » Vita
Pulēšanas materiāli un tehnika lielā mērā ir atkarīga no esošā krāsojuma stāvokļa - piem. vai ir švīkas, pārkrāsošanas defekti, spīduma zudums u.c.
Ja krāsojums ir lapā stāvoklī, un to nepieciešams tikai atsvaidzināt, tiek izmantota smalki abrazīva pasta (piem. Radex RDX-2) un vidējas cietības pulēšanas ripa. Viena veida pasta uz visu auto nepieciešama apt. 250-300 gr.
Vairāk informācijas par pulēšanas materiāliem skat. mūsu mājas lapā http://autokrasas.lv/?gid=64&p=nxt
Juris
13:26 - 03.02.2014
Sveiki, pastāv iespēja izpulēt auto lukturu priekšējos stiklus(tiešām stiklu nevis plastmasu) ? Ja jā, tad kā?
Armands » Juris
Mūsu sortimentā nav speciālu materiālu lukturu pulēšanai. Polikarbonātam izmanto tradicionālās krāsojuma pulēšanas pastas un smalkus abrazīvus. Par stiklu nav pieredzes. Pameklējiet Youtube - tur noteikti ir informācija par lukturu stiklu pulēšanu!
Andris
22:27 - 04.16.2013
Vai RDX-1,2,3 pastas pulesanai ir paredzetas ari metala un aluminija virsmu pulesanai?
Armands » Andris
Jā, ar šīm pastām var pulēt metāla , alumīnija un pat stikla vai polikarbonāta (lukturu) virsmas.
Edgars
21:20 - 03.29.2013
Sveiki, vai Jūs pārdodat pulēšanas pastas 'uz svaru' vai tikai veselos iepakojumos?
Armands » Edgars
Profesionālās pulēšanas pastas (Radex, Farecla G3) var iegādāties mūsu fasējumos, sākot no 100 ml.
Rolis
23:23 - 03.27.2013
Sveiki,gribēju pavaicāt ar kuru no jūsu piedāvātajiem produktiem var novērst švīkas un skrāpējumus.
KRĀSA: melna metālika
Armands » Rolis
Švīkas kuru dziļums nav lielāks par lakas virskārtu ir iespējams izpulēt izmantojot pulēšanas sistēmas materiālus, atkarībā no bojājuma veida, sākot ar abrazīviem materiāliem P1500 -P2000, tad ar abrazīvo pastu, neabrazīvo pastu, nobeidzot ar vasku.
 
Ja skrāpējums ir skāris krāsu, grunti vai pat metālu - nepieciešama detaļas piekrāsošana vai pārkrāsošana. Šim mērķim izmanto profesionālos krāsošanas materiālus, vai materiālus aerosolā "piekrāso pats"
Normunds
10:33 - 03.17.2013
Labdien,driz pavasaris un jau ieprieks domaju par auto pulesana.Jautajums sekojoss,masina pec avarijas tika daleji krasota un lakota(zala metalika)tas detalas kuras netika krasotas ir vietam ar sikam svicinam bet krasa nav izbalejusi un protams mazliet atskiras no svaigi krasotam detalam.Ka pareizi man nopulet?cik saprotu ar abrazivo pastu japule tikai tas laukums tur kur svicinas,nevis piem.visas durvis vai visa masina?velak visa masina janopule ar pulieri neabrazivo kas satur wasku,vai ar neabrazivo pulet tikai nekrasotas detalas un tad vel nopirkt vasku un noklat visu masinu,vai labak svaigi krasotas detalas neaiztikt?ka labak darit.aprila beigas jau bus 2 menesi ka krasota masina.domaju ari pulet aprila beigas,ja silti bus.un cik gradu temp. ieteicams pulet?
Armands » Normunds
Neredzot auto ir diezgan sarežģīti ieteikt optimālo variantu.
Domāju ka Jūs varat rīkoties sekojoši:
Sāciet ar vienu detaļu kura netika krāsota, piem. durvis, no sākuma līdz beigām. Vietās kur ir sīkas švīkas veiciet lokālu sākuma pulēšanu ar abrazīvo pastu, (piem RDX-1), noņemiet pastas pārpalikumus ar slikonu attaukotāju. Tad visu detaļu apstrādājiet ar neabrazīvo pastu spīdumam (piem RDX-3). Nobeigumā varat uzlikt vasku (piem. Protective Glaze) un uzpulēt.
Paskataties kāds rezultāts ir sanācis - ja vietas kur uz detaļas tika izmantota abrazīvā pasta un pārējā dataļa kur netika, atšķiras ar mikro švīkām, "saules zaķīšiem", dažādu spīdumu - pirms neabrazīvās pastas uz visas detaļas kā starpposms  jāizmanto smalki abrazīvā pasta (piem. RDX-2).
Kad atrasts optimālais variants, veiciet pārējo detaļu pulēšanu pēc noteiktas shēmas, beigās visu virsbūvi ievaskojot ar aizsargvasku spīdumam Protective Glaze.
Par svaigi krāsotu virsmu pulēšanu - ja remonts ir veikts ar kvalitatīviem materiāliem un ievērojott tehnoloģiju, mūsdienu krāsas un lakas var pulēt tiklīdz tās ir nožuvušas (ja krāsots kamerā ar žāvēšanu - uzreiz pēc detaļas atdzišanas, ja žāvēts bez karsēšanas -tad nākamajā dienā).
Pulēšanu potimāli veikt 15-25 C (detaļas un gaisa tempeatūra).
Vairāk informācija par pulēšanas materiāliem un tehnoloģiju mūsu mājas lapā sadaļā "Pulēšanas pastas un aplikatori"
Mārtiņš
10:19 - 02.26.2013
Sveicināti! Vēlējos uzzināt, vai var uzpulēt laku pēc slīpēšanas ar 1500 un ūdeni tikai ar šo pulēšanas pastu, jeb vajadzīga arī cita pasta?
Zigmārs » Mārtiņš
Sveiki.
Farecla G-3 ir dilstošā pasta- sākumā vidēji rupja, abrazīva, pulējot paliek smalka, nobeiguma pasta. Šo pastu izmanto daudzi meistari ātrai pulēšanai ar instrumentu un rupjo, balto parolona ripu. Slīppapīra P1500 atstātās šnīkas varēs izpulēt, bet ieteiktu vēl pārslīpēt ar P2000-2500 ūdens slīppapīru. Ja auto ir tumšā krāsā, tad nobegšanai būs jāpāriet ar Farecla G-10 neabrazīvo pastu un mīksto, melno paralonu. Rezultāta saglabāšanai iesakām auto ievaskot.
Ražotāja video no YouTube.
Martins
20:18 - 12.07.2012
Sveiki. Kada temperatura ir ieteicama pulesanai ar radex pastam? Vai to var darit plus 2 grados?? Cik lieliem agriezieniem jabut pulejot.. Pulejanai masinai 600-3000agr..
Armands » Martins
Optimāls tempearatūras režīms pulēšanas darbiem ir 15-25 C.
Par +2 C diemžēl es precīzi atbildēt nevaru, taču lai pasta efektīvi darbotos, to vispirs "iestrādā" uz virsmas lai tā uzsiltu - attiecīgi +2 C, manuprārt nav piemērots!
 
Pulēšanas apgriezieni no 0 līdz 2000 max.
Arturs
22:06 - 08.12.2012
Man jautajums, ka varetu izpulet svikas no sparna, perlamutra zilai, svikas ir no zaru skrapejuma.
Armands » Arturs
Iesākumā pārliecinieties ka skrāpējumi ir tikai lakas kārtā. To var izdarīt saslapinot virsmu - ja švīkas paliek neredzamas (mazāk redzamas) tad defektu var novērst ar slīpēšanu un pulēšanu, vai atkarībā no bojājuma pakāpes tikai ar pulēšanu.
Skrāpējumu slīpēšanu sāk ar P1000 ūdenī izmērcētu ūdensizturīgo slīppapīru . Slīpēšanu veic "pa slapjo" apstrādājamo laukumu noskalojot ar tīru ūdeni. Pakāpeniski palielina slīppapīra gradāciju līdz P1500-P2000. Pēc slīpēšanas virsmu nomazgā , nožāvē. Turpina ar pulēšanas sistēmu izmantojot pakāpeniskās pastas, sākot ar abrazīvo un nobeidzot ar neabrazīvo pastu spīdumamam. Mērķis ir pulējot nolīdzināt abrazīvu atstās pēdas uz skrāpējuma vietas un sapulēt to kopā ar deataļas krāsojumu, neatstājot redzamu pāreju.
 
Edgars
14:11 - 07.30.2012
Labdien! Uz auto durvīm bija pārādījušies rūsas plankumi. Rūsa tika notīrīta un durbis pārkrāsotas, bet krāsa nav spīdīga, bet gan ta ka miglaina, tā kā matēta. Kā panākt lai būtu spīdums??
Armands » Edgars
Ja pieņem, ka pirms krāsošanas virsma ir pareizi sagatavota (noslīpēta ar P800), un pie krāsošanas nav bijis paaugstināts mitrums, visdrīzāk ir sanācis t.s "sausais" krāsojums vai "apelsīna" mizas efekts. Šo defektu var mēģināt novērst slīpējot un pulējot - sākumā ar P1500 -P2000 ūdensizturīgo slīppapīru, tad turpinot ar abrazīvu pulēšanas pastu, smalki abrazīvu un nobeigumā neabrazīvu pastu. Vairāk informācijas par pulēšanas materiāliem mūsu mājas lapā. 
Andris
14:08 - 07.23.2012
Ko jūs piedāvātu, ja man vajag nopulēt logu tīrītāja atstātās švīkas uz mašīnas priekšējā loga.
Armands » Andris
Diemžēl pilnībā izpulēt švīkas ir problemātiski. Varat mēģināt ar samazināt tās pulējot ar rupji abrazīvu pastu sākumā, pēc tam turpinot ar smalki abrazīvu un neabrazīvu pastu. Ir viedoklis ka pulēšanai uz stikla padadas tās švīkas, kuras nobraucot ar nagu neaizķer. Pastas ir nopērkamas fasētas uz svaru, sākot no 100 ml, cena Ls 1.40.
Zintis
22:09 - 07.16.2012
sveiks armand. pagājšnedēļ nokrāsoju visu hyundai getz.krāsas kods EB. pilnīgi melns akrils. ar kādas rupjības ūdens smilšpapīru pāriet- ar 1500 un pēc tam ar pastām,vai man ieteiktu kautko citu? kādi ir tavi ieteikumi? biku esmu dzirdējis to,ka no sākuma pāriet ar 2000 un pēc tam ar vēl smalkāku,piem 4000 ūdenssmilšpapīru,un tad tikai pastas. tas attiecas uz melnu krāsojumu. un- kādu vasku izmantot- nobeigumā,lai spīdums ir uhh un lai nav saules zaķīšu.paldies Tev jau iepriekš.
Armands » Zintis
Cik saprotu no rakstītā ir sanācis krāsojuma "apelsīns" vai putekļi vai viss kopā. Šādā gadījumā es rīkotos sekojoši (ja krāsojuma biezums ir pietiekams, vismas 2 pilnas kārtas):
Vispirms sāktu ar izmērcētu P1500, pēc tam pārietu uz P2000. Pēc slīpēšanas ar ūdesizturīgo visas virsmas noskalo ar tīru ūdeni.
Tad turpinātu ar 3M TRIZACT 3000 disku uz ekscentriskās slīpmašīnas.
Pēc tam klasiskā pulēšanas shēma ar abrazīvo pastu un cieto ripu, kam seko smalka abrazīva pasta un mīksta ripa.
Melnās krāsas nobeigumā (lai noņemtu zaķīšus vai t.s.halogramas), izmanto speciālo halogrammu pastu vai ļoti smalku pulēšana spastu un ļoti mīkstu ripu.
Beigās var ievaskot ar kvalitatīvu profesionālo vasku un pulēšanas salveti ar roku.
Pulējot, it sevišķi melnās un tumšās krāsas, jāskatās lai telpā nebūtu putekļu vai sīku smilšu graudu. Ja gadās tādu netīšām "ieraut" zem pulēšanas ripas, var sanākt krietni pamocīties lai likvidētu defektu.
Dzintars
13:25 - 06.26.2012
Labdien! Vēlos nodarboties ar pašdarbību - t.i. veikt auto pulēšanu. Vēlējos zināt Jūsu domas par šāda tipa pulēšanas mašīnām. Vai ar tām varētu veikt daudz maz kvalitātīvu darbu? Vai tomēr jāpērk pa ~200 Ls...

http://www.ss.lv/msg/lv/construction/tools-and-technics/tool-machines-machinery-equipment/polishers/bblepf.html
Armands » Dzintars
Ja vēlaties veikt sava auto pulēšanu ne biežāk kā reizi gadā, investēt dārgā aprīkojumā, manuprāt nav vērts. Protams, ka pazīstamu zīmolu pulēšanas mašīnas, piem. Rupes. Mirka, Makita, Festool pārspēj daudzkārtīgi visos parametros jūsu minēto modeli. Optimālie nepieciešamie parametri būtu: apgriezienu skaits no 0- 2000 apgr. min. Labi ir ja apgriezieni sākas lēnām, pakāpeniski no 0 un tos ir iespējams ieregulēt, piem. 5 dažādos fiksētos stāvokļos. Pulēšanas pēdas vītne M14. Lētā gala pulēšanas mašīnām komplektā nākošā pēda ir praktiski neizmantojama, ieteicams uzreiz nopirkt divas porolona pulēšanas ripas , piem. FareclaG-MOP
Martins
11:58 - 06.08.2012
Labdien. Ir kaada pulesanas pasta lai nopuletu mazos skrapejumus melnam auto majas apstakljos?
arii pati pulesanas ripa ko iestiprinat akkumulatoru urbii?
Armands » Martins
Melna krāsa slikti padodas galējai pulēšanai (veidojas t.s saules zaķīši vai oreoli), labāk šo darbu uzticēt profesionālam servisam kuram ir attiecīgi materiāli un aprīkojums.
Ja tomēr vēlaties patstāvīgi veikt šo darbu, dziļākiem skrāpējumiem (kas neiet cauri lakas kārtāi vai dziļi krāsā) no sākuma var būt nepieciešam aslīpēšana ar P1500 ūdensizturīgo slīppapīru, kam seko rupji abrazīva pulēšanas pasta, piem. Radex RDX1, kam seko pasta RDX3 un nobeigumā vasks. Attiecīgi rupjo pastu uzklāj ar cieto pulēšana sripu (balto), RDX 3 ar mīksto  (melno) pulēšanas ripu. Nelielos laukumos var strādāt arī ar kokvilnas auduma gabalu, neizmantojot ripas.
Veicot pulēšanas darbus ar el. urbjmašīnu esiet maksimāli piesardzīgi, ievērojot max apgriezienus 1800-2000 apgr. min. un vadot pulēšanas ripu lai nesabojātu krāsojumu.
Adapteris pulēšana sripai un urbmašīnas patronai ir nopērkams atsevišķi mūsu autokrāsu veikalā. Pastas fasējam sākot no 100 ml -cena Ls 1.40.
Edgars
15:59 - 04.22.2012
Sveicināti! Kā pareizi atjaunot krāsas lakojumu,auto tiek lietots laukos un bieži mazgāts kā rezultātā lakas kārtiņa ir tāda kā matēta,saulē var saskatīt tīklojumu. Ar kādu pastu,ripu un vasku jādarojas? Ir slīpmašīna ar reg.apgr. iegādāta!
Armands » Edgars
Svarīgi - uzmanieties pulēšanas darbos ar fleksi! Pulējot ir būtiski zemi apgrizieni sākot no 0 līdz max. 1800-2000 apgr./min. Pie citiem apstākļiem var gūt savainojumus, sabojāt krāsojumu vai pulēšanas ripu.
Jūsu gadījumā ja lakojumā nav dziļu skrāpējumu, jāsāk ar rupji abrazīvo pastu, kurai seko vidēji (smalkā) abrazīva pasta, pēc tam neabrazīvā pasta un nobeigumā, ja vēlaties uzklāt aizsargvasku spīdumam. Vairāk par pulēšanas materiāliem sakt. RADEX pulēšanas sistēmu mūsu mājas lapā.
Nauris
12:33 - 03.28.2012
Sveiki, gribu nopulēt savus lietos diskus, kādi smilšpapīri, ripas, pastas man nepieciešami, lai sapulētu alumīniju līdz "spogulim".(metāls nevis krāsa)
Armands » Nauris
Ja diski ir bijuši pārklāti ar laku, tad vispirms jāsāk ar pilnīgu lakas noslīpēšanu (ūdensizturīgais slīppapīrs P240, P400, P600-). Ja alumīnijam ir oksidējusies tikai virskārta varētu būt pietiekami  sākt ar P800, Mirlon abrazīvu sarkano, pelēko un turpināt un nobeigt ar pulēšanas sistēmu no rupjās abrazīvās pastas līdz neabrazīvajai pastai spīdumam (skat. piemēram RADEX pulēšanas sistēmu). Dziļākus alumīnija bojājumus sāk slīpēt no P240. Slīpēšanas - pulēšanas procesu ir samērā grūti mehanizēt riteņu disku sarežģīto virsmas profilu dēļ. Pēc pulēšanas līdz "spogulim" ieteicams uzklāt aizsargvasku (piem. Protective glaze) ilgākai virsmas aizsardzībai pret oksidēšanos.
kristaps
21:26 - 03.19.2012
Labvakar,man tāds jautājums vai var mēģināt pulēt ar parasto tā saucamo flexi bet jaudas regu;atora?Paldies
Vai pasi esat to meģinājuši?
Zigmārs » kristaps
Sveiki.
Ja fleksim nav iespējams regulēt apgriezienus, tad pulēt ar to IR kategoriski aizliekts! Ja nu pulēšanas ripa neizjuks un kādu nesavainos, tad noteikti sadedzinās krāsojumu.
Pulēšanai ir nepieciešami maksimāli 2500 apgriezieni minītē un tad uz īsu laiku. Vidējais pulēšanas ātrums ir 600-1500 apgriezieni minūtē.

Edvards
21:34 - 01.08.2012
Sveiki, gribēju uzzināt ar kādu ripu un pastu vislabāk pulēt plastmasu, kura nav krāsot, respektīvi, krosinieka plastmasa. Palikusi matēta gribu uzpulēt.
Armands » Edvards
Krosinieka plastmasas visdrīzāk ka ir no PP vai EPDM plastmasas tipa. Pulēšanai var izmantot balto pulēšanas ripu (cieto) un pašdilstošo pulēšanas pastu, piem Farecla G3. Pulējot plastmasas detaļu jāseko līdz pulēšanas ripas apgriezieniem (ne vairāk ka 1500 apgr./min) un virsmas temperatūrai (uzkarstot plastmasa var deformēties).
artem
12:04 - 12.30.2011
Labdien gribeju uzzinat vaj ar slipmasinu RUPES ER 05TE (ER03TE) un RUPES RA 150 var pulet masinu .Paldies
Armands » artem
Nē, šīs ekscentriskās slīpmašīnas paredzētas tikai virsmu slīpēšana. Pulēšanas mašīnai jāatbilst sekojošiem parametriem: bez ekscentra, ar lēnu startu no 0 līdz max. 2000 apgr./ min., iespēja regulēt apgriezienus, vītne pulēšanas ripai vai pārejai M14 (elektriskājai mašīnai) vai 5/8" pneimtiskajai.
zinis
21:08 - 12.07.2011
sveiks armand. man ir viens interesants jauājums,padoms- pēc krāsošanas es pulēju ar G3 pastu,pirms tam ar abruloni-2000. kādu pastu,vai vasku tu man ieteiku pēc šīs pastas,lai piedou labu,effekīvu spīdumu. un,vai pēc G3 pastas lieošanas ir jāpāriet ar silikona noņēmēju.paldies
Armands » zinis
G3 pasta nesatur silikonus, un attiecīgi nav nepieciešamība virsmu attaukot ar silikona noņēmēju attaukotāju - pietiekami būs nomazgāt detaļu vai auto ar ūdeni un autošampūnu.
Neredzot konkrētu virsmu ir pagrūti ieteikt konkrētu pastu. Ja pēc G3 spīdums ir nepietiekams, varat nobeigumā pāriet ar piem. RDAEX  RDX-3, tā ir neabrazīvā pasta spīdumam, ko lieto pēc abrazīvajām pastām. G3 pasta ir pašdilstošā un principā uz vairums krāsām (izņemot melnu) tā ir pietiekama  sākot no P2000 līdz spīdumam.
Papildus virsmas aizsardzībai un spīdumam var uzklāt vasku. No profesionālajiem vaskiem mūsu sortimentā ir RADEX Protective Glaze. Šo materiālu uzklāj ar roku un uzpulē ar mīkstu pulēšanas salveti vai speciālu mikrošķiedras pulēšanas salveti
Dzintars
16:08 - 10.09.2011
Labdien! Man ir sads jautajums ko man darit es iegadajos autinu un sim autinam krasa ir laba bet ieprieksejais simnieks ir mazgajot masinu ar drebi un ir smalki saskrapeta krasa ko man darit?????????????
Armands » Dzintars
Ja bojāta tikai krāsas (vai lakas) virskārta, defektu var novērst ar pulēšanu. Atkarībā no krāsojuma stāvokļa, iesākumā var būt nepieciešans dziļākas švīkas izslīpēt ar P1500-P2000 slīppapīru, pēc tam pielietot pulēšanas sistēmu , piem RADEX  (pastas), sākot ar rupji abrazīvu pastu, smalki abrazīvu, neabrazīvo pastu un vasku.

juris
15:00 - 09.20.2011
cik daudz katras radex pastas nepieciešams bmw e36 pilnas virsbūves pulēšanai-virsbūve ar krāsošanas defektiem-apelsīns
Armands » juris
Apelsīna defektam vispirms var būt nepieciešama slīpēšana ar abrazīvu P1500-P2000. Pēc tam seko pasta RDX -1 (apm. 300 gr.), pēc tam PDX-3 (apm. 250 gr.) un nobeigumā ieteicams aizsargvasks Protective Glaze (apm. 300 gr,.).
IVARS
20:42 - 09.15.2011
Ko var līdzēt ,pirms 10 dienām nokrāsoja kapotu.ķiršu krāsā.Bet ir parupjš ,nespīd,un ar musoriem krāsā.
Armands » IVARS
Ja krāsas (lakas) biezums ir pietiekams, defektu var mēģināt izpulēt, sākumā ar P1500-P2000 abrazīvu, pēc tam ar pulēšanas pastu sēriju no rupjākas uz smalkāku un nobeidzot ar vasku spīdumam. Vairāk par mūsu piedāvātajiem pulēšanas materiāliem un rekomendācijām, mūsu mājas lapas sadaļā Pulēšanas pastas, aplikatori
andrejs
11:37 - 08.27.2011
sveiki,veelos iegaadaat puleejamo agregaatu,kaadu njemt elektrisko vai pneimatisko,kuras firmas -150ls
Armands » andrejs
Katram iekārtas veidam ir savas priekšrocības un trūkumi.
Elektriskajam - galvenā priekšrocība ir tā ka to var darbināt praktiski jebkur, kur ir 220 V, tas ir klusāks darbībā, vienkāršākie modeļi lētāki par pneimatiskajiem. Trūkumi - lielāks svars, sarežģītāka apkope (el. motors), bīstami darbināt mitrās telpās.
Pneimatiskajam plusi - vieglāks, nav elektrības risku, pie pienācīgas apkopes ilgstoša bezproblēmu lietošana. Trūkumi - mazāk mobils (vajadzīgs pietiekami jaudīgs kompresors), skaļāks.
Ja meklējat profesionālu instrumentu ilgam laikam, skatieties uz RUPES, FESTOOL, MAKITA vai METABO ražojumiem.
Rolands
20:09 - 08.07.2011
Vai ir iespejams tikai ar pulesanu noverst no masinas krasas sikus skrapejumus, un ja ja, tad ar kuram pastam un kada seciba?
Armands » Rolands
Ja skrāpējumi ir tikai krāsas pārklājuma virsējā kārtā (lakā vai nemetāliskajā krāsā) un pārklājums ir pietiekami biezs, tad to ir iespējams izpulēt (izslīpēt) vai padarīt ievērojami mazāk redzamu. Informācijai par defektu novēršanu ar pulēšanu ieskatieties mūsu mājas lapas sadaļā Pulēšanas pastas un aplikatori .
Pamatideja ir dziļākus skrāpējumus no sākuma izslīpēt ar P1500 slīppapīru, kam seko rupja abrazīva pasta, pēc tam smalkā abrazīvā pasta, tad neabrazīvā pasta spīdumam un ja vēlaties nobeigumā uzklāt aizsargvasku . Info - Radex pulēšanas sistēmas shēma
ilmars
18:38 - 08.06.2011
ko darit ja masina ir izbalejusi uzklajot krasu ta ir spilgtaka
Armands » ilmars
Izbalējuša krāsojumu izskatu var uzlabot ar abrazīvām pulēšanas pastām noņemot tā virskārtas mikronus, pēc tam ar neabrazīvo pastu piedot spīdumu un uzklājot aizsargvasku ilglaicīgai noturībai. Pulēšanas materiālus sortiments ir pieejams mūsu autokrāsu veikalā. Pulēšanas darbus var veikt ar roku vai pulēšanas mašīnu.
Ja krāsojuma stāvoklis ir kritisks un tam nav pietiekams biezums lai varētu noslīpēt tā virskārtu, atjaunot izskatu var tikai pārkrāsojot.
Agris
12:02 - 07.28.2011
sveiki, nopuleju auto un pectam ievaskoju, rezultats superigs, tacu pec pirma lietus redzu uz masinas saules atspulgu un ap vinu tads taka tiklins un kad nomazga tad vins tads paliek, ko darit? Puleju Ar 3M smalki abrazivo un pectam smalko neabrazivo
Armands » Agris
T.s. "saules zaķīšu" veidošanās ir bieži sastopams efekts tumšajām krāsām, it īpaši melnajām. Šo defektu profesionāļi novērš ar speciālu divgalvainu pulēšanas mašīnu, kurai katra pulēšanas ripa griežas pretējā virzienā. 3M arī ir izstrādājis speciālu pulēšanas pastu halogrammu noņemšanai krāsojumā (3M kods 50383). Šī pasta paredzēta standarta pulēšanas mašīnai.
ILgvars
10:27 - 07.27.2011
Sveiki,sakiet lūdzu,ar kadiem paņēmieniem var novērst krāsas defektu,ko izraisījis ir suns lekdams uz mašīnas to saskrāpējot ar nagiem!
Paldies.
Armands » ILgvars
Ja bojāta ir tikai krāsas (lakas) virskārta, to ir iespējams izpulēt vai padarīt mazāk redzamu, izmantojot pulēšanas sistēmu ar secīgi pielietotām dažādas graudainības pulēšanas pastām. Dziļiem skrāpējumiem iesākumā izmanto ūdensizturīgo slīppapīru P1500, kam seko abrazīvā pasta, pēc tam smalki abrazīvā pasta, pēc tam neabrazīvā pasta un nobeigumā var lietot aizsargvasku spīdumam. Pastas ir pielietojamas gan ar pulēšanas mašīnu, gan rokām. Mūsu autokrāsu veikalā ir iespējams katru pastu iegādāties fasējumā sākot no 100 gr.
Vairāk informācijas mūsu mājas lapā, sadaļā "Pulēšanas pastas, aplikatori"
Ja skrāpējums ir līdz gruntskārtai vai metālam, pilnībā defektu var labot tikai pārkrāsojot.
Agris
20:46 - 07.14.2011
labdien, sodien izdomaju sakt pulet auto, pasta pulesanai ir nopirkta 3M videjas graudainibas, vasks ir abro amerikanu ja nemaldos Heavy duty silikone kkas tamlidzigs, saku pulet ( auto nomazgats un saus) un pa brizam uzsmidzinaju udeni, tacu saku domat
Armands » Agris
Pulēšanu ar pastām veic līdz pilnīgas spīduma pakāpes sasniegšanai(vasks nodrošina ilglaicīgu virsmai aizsardzību). Ja esat sācis pulēt ar vidējo pastu (smalki abrazīvu), tad nākamais solis būtu turpināt ar neabrazīvo pastu spīdumam un tikai tad ar vasku.
Vasku uzklāj uz nomazgātas un attaukotas virsmas (var ar mašīnu vai roku). Par cik vasks uzklājas ļoti viegli, tad ērti ir strādāt ar roku. Uzpulē ar speciālas mikrošķiedras salveti.
Ieteicams strādāt ar viena ražotāja pastām, jo tās ir veidotas lai secīgi uzklātu vienu aiz otras (mūsdienīgie profesionālie vaski nesatur silikonu).
Vairāk informācijas par Radex pulēšanas sistēmu mūsu mājas lapā.
Agris
14:14 - 07.05.2011
Ar kadiem apgriezieniem labak pulet?pec pulesanas virsma janomazga? un tad jauzklaj vasks?Paldies!
Armands » Agris
Pulēšanu sāk ar minimāliem apgriezieniem, iestrādājot vienmērīgi pastu, pēc tam pakāpeniski paaugstina līdz 1500-2000. Pēc pulēšanas beigām pastas pārpalikumus  nomazgā ar ūdeni, nožāvē un virsmu notīra ar silikonu attaukotāju. Pēc tam uzklāj vasku, ar speciālu mikrošķiedras drānu uzpulē līdz spīdumam.
Agris
13:26 - 07.05.2011
sveiki. man tads jautajums par pulesanu, ir pieejama pulejama masina kurai apgriezieni sakas no 1000-3000 apgr/min ar tadu var masinas virsbuvi pulet?
Armands » Agris
Jā, var. Maksimālie apgriezieni pulēšanai ir 2000. Ērtāk strādāt , protams, ja pulēšanas mašīnai starts ir no 0 apgr./min- mazāki pastas zudumi un mazāka iespēja izslīpēt krāsojumu.
Valts
20:02 - 05.13.2011
Sveiki! 1. Vēlos pārkrāsot auto spārnu.Jautājums par virsmas sagatavošanu pēc nošpaktelēšanas, respektīvi pirms krāsošanas.(krāsa ir metālika ar laku) Vai nepieciešams gruntēt visu spārnu vai tikai špaktelētās vietas? Ja nav jāgrunt
Armands » Valts
Virsbūves spārns nav tā lielākā auto detaļa, tapēc ja špaktelētas  vairākas atsevišķas vietas vai vairāk par 1/3, es ieteiktu gruntēt visu detaļu. Šādi Jūs izvairīsieties no iespējamo "salu" veidošanos krāsojumā, kas iezīmē robežas starp gruntējumu un veco krāsojumu.
Gruntētās vietas (izlīdzinošā grunts - fillers) pirms metālikas uzklāšanai nobeigumā slīpē ar P1000 ūdens vai P400 "pa sauso", veco krāsojumu (laku) nomatē ar Mirlon pelēko abrazīvu un matēšanas pastu vai P1200 ūdens papīru, rūpīgi nožāvē un attauko.
Lukturu dekoratīvajai pulēšanai var izmantot Radex pulēšanas sistēmu, sākot ar abrazīvo pastu RDX-1. Ja ir dziļas švīkas, tad sāk slīpēšanu ar sausajiem slīpdiskiem P400> P500, pēc tam ar ūdensizturīgo P1000, tad sauso disku P1500, pēc tam 3M Trizact disks 3000 ar ūdeni, nobeigumā Radex pulēšanas sistēma , sākot ar RDX-1.
girts
13:20 - 05.13.2011
labdien gribetu uzināt man saliktas durvis no cita auto krāsa ir normāla ,bet ir mazas švīciņas kādu līdzekli jūs ietiektu vai vispār varētu izpulēt laukā daudz maz pazustu . paldies jau iepriekš.
Zigmārs » girts
Sveiki.
Ja švīkas ir minimālas (saslapinot itkā pazūd), tad varu piedvāt Radex firmas smalku abrazīvu pastu RDX-2 pulēšanai gan ar roku, gan ar instrumentu. Ja ar šo pastu nesanāk, tad gan būs vajadzīga rupja abrazīva pasta un smalka NEabrazīva pasta. Cenas: 1,40Ls par 100ml. Pirms pulēšanas un pēc pulēšanas iesaku auto nomazgāt ar attaukojošu vai bez vaska šampūnu. Nobeigumam un arī Jūsu darba un spīduma aizsardzībai iesaku auto ievaskot. Viena veida materiāla patēriņš uz auto ir ap 300ml.
Maris
04:00 - 04.18.2011
Labdien!
Gribētu pamēģināt pats nopulēt savu automašīnu (1998. gada tumši zila). Vai būs kāda jēga, ja sākšu tikai ar RDE2 vai RDE3? Saprotu, ka efekts būs mazāks, bet vai no tā vispār būs jēga. Laikam es tik ļoti nopietni negribu vei
Zigmārs » Maris
Sveiki.
Kā jau atbildēju iepriekšējā jautājumā, tad šeit ir parādīts kas un kad ir vajadzīgs: http://www.autokrasas.lv/?p=art&art=305
Ja Jūs pulēšanu domājat veikt ar roku, tad no Radex iesaku izmantot RDX2 smalku abrazīvu pastu vai Farecla G-3 dilsošo pastu. RDE2 un RDE3 ir pulēšanas aplikatori (paraloni). Ja pulēsiet ar instrumentu, tad iesaku izmantot RDE2 aplikatoru un RDX2 vai G-3 pastas. Sāciet ar kaut ko mazāknozīmīgu (spārns, bampers) pulēšanu un tad redzēsiet kā sanāk.
easy77
13:39 - 04.08.2011
Labdien. Ļoti gribētos zināt kā pareizi nopulēt mašīnu tikko pēc krāsošanas, jo netika krāsota visa mašīna. Ir pulējamā mašīna, bet nezinu kādas pastas jālieto.
Zigmārs » easy77
Sveiki.
Ja pulēsiet pēc pilnas programmas, tad šeit: http://www.autokrasas.lv/?p=art&art=305  būtu uzrādīts ar kādiem materiāliem un kad ir jāstrādā. Pulēšanas tehnikai ir vairākas nianses: kas un kāpēc jāpulē; kādu kvalitāti gribiet panākt; kādā stāvoklī ir vecais krāsojums utt. Mūsu piedāvājumā ir divu sistēmu (Radex un Farecla) pulēšanas pastas un aplikatori. Atšķirībā no Radex, Farecla piedāvā tā saucamo dilstošo pastu G-3, kas pulēšanas procesā dilst līdz smalki abrazīvai pastai, bet ir jāizmanto arī ūdens.
Martins
22:02 - 04.06.2011
Sveiks! Vai Jūs tirgojat pulējamās pastas aluminija vai tml. metāla pulēšanai? Ja jā,tad kādas ir cenas? Problēma: aluminijs ir viegli matētes,ir slīpēts pakapeniski ar no 100,240,500 utt. - 2500 no 1000 ar ūdeni,bet problēma tāda,ka ar ma
Armands » Martins
Speciālu pulēšanas pastu alumīnijam mūsu sortimentā nav, taču ar auto krāsu un laku pulēšanas pastām var veiksmīgi pulēt arī metālu, plastikātus, pilikarbonātu u.c materiālus.
Sīkāka informācija par pastām un to aprakstiem mūsu mājas lapā : http://www.autokrasas.lv/?gid=64&p=nxt

Jautāt autokrāsu ekspertiem