Ar kādu šķaidītāju un cik daudz uz 1litru vajadzīgs ALĶĪDAI PILDOŠAJAI GRUNTIJ ,kādai jābūt konsistencei

08.26.2011 IVARS [1948]
Katram konkrētam materiālam šķīdinātāja marka un proporcija jālieto saskaņā ar ražotāja izdotu instrukciju. Lai atbildētu uz šo jautājumu, ir jāatrod Jūsu interesējošās grunts tehnisko datu lapa. Mūsu sortimentā ir tikai akrila (varbūt Jūs arī domājāt akrila) 2K pildošās gruntis, kuru darba maisījuma atticība ir 4:1 ar cietinātāju un pievienojot 0-25% akrilkrāsu šķīdinātāju, panākot viskozitāti 20-25 sekundes (caur DIN 4 mm dīzi).Armands
atbilde bija noderīga:
Apakaļ

Ieskaties arī šajās atbildēs, varbūt noder:

Aivis
13:28 - 02.02.2015
Labdien, jautājums par cinka krāsu airesolā.
Sakiet, vai drīkst uzklāt uz iepriekš korozijai pakļautas virsmas?
Vai šī viela tikai aizsargā vai reaģē arī ar rūsu?
Ja detaļa ir sākusi rūsēt, kādas darbības un darbību secība jāievēro, lai varētu apstrādāt ar šo cinku un pēc iespējas ilgāk pasargātu metālu. Vai iepriekš jāapstrādā ar rūsas reaģentu, jeb var vienkārši mehāniski notīrīt rūsu un pārklāt ar cinku?
Vai šo krāsu var iegādāties citos iepakojumos - ne zem spiediena, lai varētu ar pistoli krāsot?
Paldies!
Zigmārs » Aivis
Labdien.
Cinks ir pārklājums ar pretkorozijas īpašībām nevis rūsas pārveidotājs- konservants. Tā dēļ īsti pareizi nebūs to izmantot uz jau rūsējušām virsmām. Vairāk cinku var izmantot uz nerūsējušām, jeb "nulles" virsmām pirms metināšanas, jo tai ir līdz 250C termo izturība- nedeg metinot ar pusautomātu.
Iepriekš rūsējušas virsmas ir maksimāli jānoslīpē, jāattauko, jāuzklāj kāds rūsas pārveidotājs- konservants, piemēram, MIPA`s, tad, pēc vajadzības špaktelē (špaktelei ir labas antikorozijas īpašības), slīpē, atklātos metālus gruntē ar kodinošo (skābo) grunti un pildošo grunti (filleri), slīpē, attauko un krāso.
p.s. Pie mums Cinks tirgojās tikai aerosolos. Citā iepakojumā var meklēt celtniecības veikalos.
Maris
14:23 - 10.10.2013
1. Labdien, vai krāsojot automašīnas grīdu iekšpusē var iztikt tikai ar skābo grunti filler grunti, vai arī virsū jāput krāsa 2K laka. Vai ar krāsu tam visam būs labākā noturība.
2. Vai ir kaut kāda lētākā krāsa šiem darbiem.
3. Vai autokrāsas vietā var izmantot Hammerlite krāsu metalam.
Armands » Maris
Grīdu no iekšpuses būtu jāgruntē ar skābo grunti tikai vietas kas ir 
izslīpētas līdz pilnīgi tīram metālam, pildošo grunti (filleru) nav 
jēgas likt, jo detaļas gludumam nav nozīmes. Pēc tam skābo grunti gan 
būtu ieteicams pārkrāsot ar 2k (divkomponentu krāsu (mūsu piedāvājumā 
ir ARS SOLL budžeta versijas 1Ltr + 0.5 Ltr cietinātājs ~Ls 17, kas 
piešķirs pārklājumam noturību un izolāciju pret vides iedarbību.
Vēl kā variants ir gruntēt grīduar 2K epoksīdu grunti, kuru var atstāt 
nepārkrāsotu, jo tai ir ļoti blīva struktūra un labas pretkorozijas 
īpašības.Informācija par materiāliem mūsu mājas lapā sadaļā PRODUKTI > Gruntis

Zintis
13:07 - 05.01.2013
Sveiks Armand. vai drīkst krāsot šādā secībā un vai tas ir efektīvi, sakarā ar rūsas apstādināšanu. Attīrīt virsmu no rūsas( rūsa neizslīpējas pilnībā), tas apstrādā ar brunox pretrūsas līdzekli,pēc tam uzklāj cinku, tad filleri un tad jau akrilu un laku. vai tā drīkst?
Armands » Zintis
Šajā gadījumā, manuprāt, būtiskas ir sekojošas nianses:
 
1) cinka grunti nav jēgas likt uz brunox (cinks "strādā" uz tīra metāla, taču brunox veido noturīgu epoksīdu pārklājumu, kas kavē cinka iedarbību);
2) ja nepieciešama špaktelēšana, tad to veic posmā fillers -špaktele-fillers- krāsa (špaktelei uz brunox nav labas saķeres īpašības;
3) laba kombinācija uz noslīpētas tīra metāla virsmas kurā palikuši rūsas krāteri ir rūsas iekonservētājs MIPA Rustversiegelung, tālāk pa virsu MIPA divkomponentu epoksīdu grunts EP, nepieciešamības gadījumā špaktele vai uzreiz krāsojums. Epoksīdu grunts darbosies kā primārais saķeres materiāls , pretkorozijas grunts un fillers vienā produktā.
Dainis
23:10 - 04.03.2013
Labdien ! Interesē par gruntīm. Esmu pārmetinajis auto korodejušās vietas, grīda sliekšni. Interese kādas gruntis pie jums pirkt ???
Vietām ir uzklāts gan brunox epoxy gan jūsu piedāvatais rusas iekonservētājs.
Armands » Dainis
domāju ka jūsu gadījumā optimāla būtu divkomponentu epoksīdu gruns,  piem. MIPA EP. Produktam ir ļoti labas saķeres ar virsmu un  pretkoroizijas īpašības, turklāt to var uzklāt pieteikami biezā kārtā  lai to varētu slīpēt (darbojas vienlaicīgi kā saķeres, pretkorozijas  grunts un pildoši izlīdzinošā). Uz EP var droši špaktelēt un pat  uzklāt krāsu (ja netiek špaktelēts) vai pretkorozijas pārklājumus  (sliekšņi, virsbūves apakša u.t.t). Pirms grunts uzklāšanas uz  nocietējušā Brunox to nepieciešams nomatēt un attaukot!

Normunds
22:07 - 12.25.2012
sveiki ! ar kādu špakteli būtu labāk špaktelēt elastīgu plastmasu ?
un ar kadiem pirms gruntēšanas materiāliem vajadzētu apstrādāt slīpētu plastmasu ?
Armands » Normunds
Plastmasām izmanto speciālu elastīgu špakteli, kas piedevām vēl ir tumši pelēkā krāsā.
Mūsu sortimentā tāda ir Omniline Plastic Stopper. Pirms pildošās grunts uzklāšanas vietās kur atsedzas tīra plastmas nepieciešams vispirms uzklāt plastmasu saķeres grunti (protams pirms tam plastmasu rūpīgi attaukojot, piem. ar MIPA Kunststoffreiniger plastmasu detaļu attaukotāju). Krāsojot plastmasas detaļas krāsai pievieno elestificējošu piedevu. Pildošai gruntij elastificējošu piedevu nelieto, izņemot gadījumus pie ļoti elastīgām plastmasām.
Martins
12:38 - 10.18.2012
Sveiks Armand. Jautājums tieši par MIPA 2K- Primer CF kodinošo grunti,tā ir taisnība,ko cilveki runā,ka ja šo grunti atstāj uz ilgāku laiku nepārklātu,tad tā ir jāslīpē un jākrāso pa jaunu?? Pietrūka laika,tāpēc sanāca atstāt auto nogruntētu ar skābo grunti garaža uz nedēļu,un galigi negribās tagad atkal visu slīpēt nost.
Armands » Martins
Jā, taisnība - CF un citas skābās ir reakcijas gruntis (notiek ķīmiska reakcija saskarsmē ar tīru metālu), to uzklāj plānās kārtā- (s) līdz 15 mikroniem. Šī grunti ieteicams uzreiz pēc nožūšanas pārklāt ar pildošo grunti (filleru) lai nodrošinātu virsmas izolāciju no apkārtējās vides nelabvēlīgas iedarbības (mitras, atklātas telpas, ilgstoša uzglabāšana).
Lai būtu pilnīga pārliecība par darba kvalitāti, ja ar skābo grunti detaļas ir stāvējušas nedēļu garažā, ieteiktu pārslīpēt un pārgruntēt no jauna, pēc iespējas pabeidzot remontu ar krāsošanu vienā tehnoloģiskā ciklā - skābā grunts, bez slīpēšanas pārklāta ar filleru, ja nepieciešams špaktelēt, slīpēt , vēlreiz gruntēt ar filleru, slīpēt, attaukot , krāsot.
Ēriks
23:09 - 09.20.2012
Kāda grunts krāsai LF5Z
Armands » Ēriks
LF5Z tā ir VW/Audi perlamutra bāzes krāsa ar nosaukumu SKYBLAU , SKY BLUE.
Šai krāsai nepieciešama 2K akrila pildošā izlīdzinošā grunts, piem. Omniline 2K HS G+ Filler 4+1. Ja paredzēts uzklāt grunti ar aerosolu, tad attiecīgi ColorMatic 1K Filler.
viktors
23:24 - 09.16.2012
ir gruntēta virsma, kas kādu laiku ir pastāvējusi, vai ir nepieciešams pūst grunti atkal pirms krāsošanas?
Armands » viktors
Ja gruntēts ar pildošo, izlīdzinošo grunti -papildus uzklāt kārtu nav nepieciešams. Tas ko noteikti vajadzētu darīt ir vispirms virsmu attaukot (ar silikonu noņēmēju) un pēc tam grunti viegli pārslīpēt (ar nobeiguma abrazīvu - pildošajām gruntīm tas parasti ir P800 -P1000 ūdensizturīgais vai P320-P400 sausais), pēc tam vēlreiz attaukot. Primārās gruntis (skābās, pretkorozijas un saķeres) neslīpē, bet noslīpē līdz metālam un uzklāj no jauna.
Gruntētām un nenokrāsotām detaļām stāvot darbnīcā ar laiku uz to virsmas sakrājas mikroskopiski putekļi, silikoni, kvēpi u.t.t, kas pilnībā nenoņemti var izraisīt tādus vēlākus krāsošanas defektus kā slikta saķere, atsevišķu daudzu nelielu krāteru uzbriešana u.c.
 
viktors
23:24 - 09.16.2012
ir gruntēta virsma, kas kādu laiku ir pastāvējusi, vai ir nepieciešams pūst grunti atkal pirms krāsošanas?
Armands » viktors
Ja gruntēts ar pildošo, izlīdzinošo grunti -papildus uzklāt kārtu nav nepieciešams. Tas ko noteikti vajadzētu darīt ir vispirms virsmu attaukot (ar silikonu noņēmēju) un pēc tam grunti viegli pārslīpēt (ar nobeiguma abrazīvu - pildošajām gruntīm tas parasti ir P800 -P1000 ūdensizturīgais vai P320-P400 sausais), pēc tam vēlreiz attaukot. Primārās gruntis (skābās, pretkorozijas un saķeres) neslīpē, bet noslīpē līdz metālam un uzklāj no jauna.
Gruntētām un nenokrāsotām detaļām stāvot darbnīcā ar laiku uz to virsmas sakrājas mikroskopiski putekļi, silikoni, kvēpi u.t.t, kas pilnībā nenoņemti var izraisīt tādus vēlākus krāsošanas defektus kā slikta saķere, atsevišķu daudzu nelielu krāteru uzbriešana u.c.
Pēteris
19:14 - 08.14.2012
intresē vai šiet nav ielaista kāda kļūda. Minētais citāts ir no MIPA EP Grundierfiller epoksīdu grunts apraksta

Žāvēšanas laiks pie 20C, pie uzklāšanas metodes:

Kā standarta pildošo grunti, 12 stundas (pie 60 C 20-30 min.)
Kā "slapjš uz slapja" grunti, 1 stunda
Kā biezi pildošo grunti, 24 stundas (pie 60 C 40-60 min.)
Armands » Pēteris
Jūsu uzmanību droši vien piesaistīja garie žūšanas laiki - 12 un 24 stundas. Šajā gadījumā kļūdas nav - epoksīdu grunts tiešām izceļas ar gariem žūšanas laikiem, kas ierobežo šī produkta pielietošanu krāsošanas darbnīcās  ikdienas standarta virsbūves remonta darbos. Šo trūkumu atsver citas epoksīdu grunts īpašības - teicama saķere ar visdažādākajām virsmām un lieliskas pretkorozijas īpašības uz tīra metāla, pateicoties produkta blīvajai struktūrai. Šo grunti var izmantot kā izolātoru uz "nestabilām" krāsu virsmām. Tieši augstāk minēto īpašību dēļ epoksīdu grunts ir populāra auto restaurācijas darbnīcās, kur procesa ātrumam nav tik izšķiroša nozīme kā kvalitāte. 
Pēteris
19:42 - 08.09.2012
Mani interesē

Tālākā apstrāde - uz Aktivprimer nedrīkst uzklāt Poliesteru špakteli (grunts cietinātāja sastāvā esošā skābe traucē PE špakteles normālu sacietēšanu).
MIPA 2K- Primer CF kodinošā (skābā) 2K grunts

kas notiek ja šij gruntskrāsai pāri pārlaiž MIPA EP Grundierfiller epoksīdu grunti,
vai tad drīgst špaktelēt
RELO špaktele ar stiklšķiedru 1.5 kg
Omniline universālā špaktele 1.0 Ltr (2.0 kg)


un kas šīm gruntīm nāk komplektā? cietinātāji nāk bet vai arī šķidinātāji ir komplektā?
Armands » Pēteris
Uzskatu ka zem epoksīdu gruntis nav nepieciešama skābā grunts (Aktivprimer vai CF). Epoksīdu gruntij ir ļoti labas saķeres un pretkorozijas īpašības uz tīra noslīpēta un attaukota metāla, turklāt uz epoksōdu grunts var špaktelēt visas poliesteru špakteles.
Epoksīdu gruntij ja to izmanto (uzklāj) kā biezo aizpildošo grunti ( 120 mkr.) šķīdinātājs nav vajadzīgs. Ja uzklāj kā standarta aizpildītāju (50 mkr.) tad pievieno 10% speciālo EP šķīdinātāju (nāk atsevišķi). Sīkāku informāciju skat. produkta aprakstā.
 
Reinis
01:13 - 08.04.2012
Sveiki, gribēju vaicāt kā pareizāk butu uzslīpēt grunts krāsu mašīnai?
Armands » Reinis
Gruntis auto virsbūvju remonta darbos iedalās divās grupās - primārās un pildošās.
Pirmajām uzdevums ir nodrošināt nākošo pārklājumu saķeri ar tīru metālu vai plastmasu, un metāla pretkorozijas aizsardzību. Pildošās grunts funkcija ir aizpildīt sīkas švīkas, poras un nodrošināt ideāli līdzenu, amortizējošu virsmu krāsu pārklājumiem. Slīpēšana nepieciešama tikai pildošām gruntīm, primārās neslīpē, bet pēc noteikta intervāla, bez slīpēšanas pārklāj ar pildošajām gruntīm.
Tradicionālu pildošo akrila divkomponentu grunti (filleru) pēc tā pilnīgas nocietēšanas slīpē sausi (ar slīpmašīnu) izmantojot P360- P500 sauso slīppapīru vai P600-P1000 ar roku un ūdenī izmērcētu ūdensizturīgo slīppapīru. Lai vieglāk vizuāli kontrolētu virsmas kvalitāti,  starp slīpēšanas operācijām virsmu ļoti viegli iekrāso, piem. ar melnu matētu aerosolu, tādējādi iezīmējot grūti pamanāma švīkas , krāterus u.c nelīdzenumus. Pēc slīpēšana svirsmu rūpīgi attīra, nožāvē, pirms krāsas uzklāšanas attauko.
Vairāk informācijas mūsu mājas lapā sadaļā Tehniskā informācija
Edgars
08:51 - 08.01.2012
Labdien man ir jautājums sakarā ar gruntīm vai skābā grunts nestāsies reakcijā ar epoksīda grunti ?
Drīkst pūst uz skākās grunts epoksīda?
Armands » Edgars
Abas gruntis gan skābā gan epoksīdu ir lieliski saķeres un pretkorozijas aizsardzības nodrošinātāji. Uz tīra metāla es rekomendētu izvēlēties vienu no tām, kas standarta virsbūves remonta procesā izpildīs nepieciešamās  kvalitātes prasības.
Skābā grunts vairāk piemērota lai "piegruntētu" vietas kur atsedzas tīrs metāls pēc špaktelēšanas un slīpēšanas (galvenokārt nelieliem lokālā remonta laukumiem), epoksīdu grunts ir ideāla tīra metāla gruntēšanai lielos laukumos (piem visa detaļa vai virsbūve). To lielākoties izmanto auto restauratori visas virsbūves gruntēšanai pēc smilšu strūklošanas.
Skābā grunts uzklāta plānā kārtā (un tās satāvā esošā fosforskābe) ķīmiskās reakcijas rezultātā nodrošina mikroskopisku  zinka aizsargkārtu un virsmas kodināšanu- saķeres uzlabošanai. Epoksīdu gruntij piemīt lieliskas saķeres īpašības ar dažādām virsmām, pateicoties tās īpaši blīvajai struktūrai arī teicamas pretkorozijas īpašības.
Ja vēlaties, varat veidot arī sistēmu no skābās grunts , kuru pārklāj ar epoksīdu grunti (ieteicams no viena ražotāja), nevēlamas reaskcijas  nebūs. Jāņem vērā ka skābo grunti uzklāj plānā kārtā un pārklāj ar epoksīdu grunti stundas laikā, jo skābās grunts pārklājums ir jūtīgs pret apkārtējā gaisa mitrumu. Skābā grunts vienmēr ir jāpārklāj ar citu pildošo gruntsmateriālu pirms krāsošanas (nav pieļaujams krāsot tieši uz skābās grunts), uz epoksīdu grunts ir pieļaujams krāsot ja tā ir uzklāta metodē "kā pildošā grunts". Epoksīdu grunts ir lēni žūstoša. Vairāk informācijas par gruntsmateriāliem un to specifikāciju varat atrast mūsu mājas lapā  . un sadaļā Tehniskā informācija


NORMUNDS
22:36 - 07.23.2012
Labdien,es gribetu sajaukt 0.8 L GLOBO gruntskrāsu kurai līdzi n;ak 0.15L cietinātājs kadas ir proporcijas?
Armands » NORMUNDS
Mēs nepiedāvājam GLOBO produkciju un attiecīgi neuzkrājam tehnisko informāciju par šo produktu. Pēc analoģijas varu teikt, ka orģināliepakojums 0.8 Ltr grunts ir jāsajauc ar klāt pievienoto cietināju 0.15 Ltr. - tas veido maisījuma proporciju ~ 5:1. (jābūt norādītām piktogrammām uz iepakojuma marķējuma, tāpat arī iespējami nepeiciešamais pievienojamā 2K šķīdinātāja daudzums procentos). Ja nevarat nolasīt informāciju no iepakojuma marķējuma, griezieties pie materiāla pārdevēja.
Skots
21:02 - 04.27.2012
Cik maksā šī grunts aerosolā? (P572-2000)
Armands » Skots
Nexa Autocolor 1K plastmasu grunts 400 ml aerosolā (P572-2000/E0.4) cena ir Ls 7.60
janis
21:26 - 04.20.2012
sveiki! jautajums tads akrila grunti ja uzklaj uz metala (automasinai) un pec tam kraso virsu metalikas krasu!
vai metalikas krasa draudzesies ar akrila grunti!
vai nebus ta ka metalikas krasa naks nost,uzputisies,utt!
Armands » janis
Jā, akrila gruntis (pildošās, izlīdzinošās) ir tieši paredzētas kā pamatne zem metālikas (bāzes) krāsām. Ja grunts ir pareizi aktivizēta, uzzklāta un nožāvēta nekādi defekti nevar parādīties. Uz tīra metāla pirms akrila pildošās grunts jāuzklāj primārā grunts (pretkorozijas, saķeres), vislabāk divkomponentu skābā grunts.
Ēriks
18:19 - 04.04.2012
Labdien, interesē cik daudz krāsa būtu nepieciešama peugeot 205 gti pārkrāsošanai. krāsa melna metālika un kādu gruntskrāsu labāk izvēlēties?
Armands » Ēriks
Ja krāso205 tikai no ārpuses nepieciešams apm. 2.0 -2.5 Ltr krāsas. Grunti jāizvēlas atkarībā no virsmas stāvokļa. Ja krāsojums ir labā stāvoklī, pirms pārkrāsošanas auto nomatē un attauko. Ja jāšpaktelē, tad pēc tam remonta vietas pārgruntē ar pildošo - izlīdzinošo grunti (filleru). Vietās kur ir korozijas pēdas vai atsedzas tīrs metāls vispirms jālieto skābā pretkorozijas grunts.
Pilnai pārkrāsošanai izdevīgi ir izvēlēties ARS vai SOLL gatavos toņus (ir arī melna metālika, piem. BMW 181, 303, 475, VW LC9Z.

vilmārs
23:41 - 03.29.2012
Sveiki! Ar kādu gruntskrāsu labāk gruntēt nosmilšotus auto metāla diskus? Krāsots tiks ar akrilkrāsu-(ar kompresoru).
Armands » vilmārs
Jāsāk ir ar primāro saķeres-pretkorozijas (skābo) grunti, kam seko pildoši izlīdzinošā grunts (fillers), kuru slīpē. Gruntis ir pieejamas gan aerosolā gan uzklāšanai ar krāsošanas pistoli. Materiālus var iegādāties mūsu autokrāsu veikalā vai ar piegādi (kurjerpasts)
Vilmārs
08:09 - 03.15.2012
Vai kodinošā (skābā) grunts ir pieejama aerosola baloniņos?
Armands » Vilmārs
Jā, mūsu piedāvātajā sortimentā ir divas skābās gruntis aerosolā - Nexa Autocolor P565-908 un Mipa Rapidfiller. Aerosolos ir 1K (vienkomponenta) materiāls, un salīdzinājumā ar 2K (divkomponentu ) materiālu uzklāšanai ar pistoli,  tā kodinošā iedarbība ir vājāka. Mipa Rapidfiller bez skābās grunts funkcijas vienlaicīgi ir arī aizpildošās īpašības, kas ir ērti veicot nelielus piekrāsošanas darbus "hobby" variantā.
Dzintars
10:38 - 02.20.2012
Sveiki spečuki,man audim 100 a6 2.5tdi ael 1996g,aprūsējušas priekšējo spārnu arkas.Pastāstiet,kā labāk saremontēt,jo labus spārnus ir dabūt grūti,tāka vēlos saķīlēt vecos pats.Lieta tāda,ka agrāk esmu to darījis,bet tad bija viena veida špakteļs un viena veida gruntene.Tagad aizbraucu uz bodi un afigel,kas tur tik nav!Iesakiet kādi materiāli ir labāk,kāds špaktels,kāda gruntene,kāds rūsas noņēmējs u.t.t.Ir tāču kāds to darījis,interesē,kā tikt galā ar to rūsu?
Armands » Dzintars
Rūsas vietas vislabāk censties attīrīt līdz tīram metālam. Ja tas nav iespējams un metālā paliek rūsas krāteri, bojātās vietas jāapstrādā ar rūsas iekonservētāju, piem. Mipa Rustversiegelung. Pēc tam pa virsu var špaktelēt un gruntēt. Ja nav jāšpaktelē, var arī izmantot rūsas pārveidotāju -gruntētāju uz epoksīda bāzes, kas veido virsmu uz kuras var krāsot vai uzklāt pildošo grunti.
Uz tīra metāla pretkorozijas aizsardzībai vispirms uzklāj skābo (kodinošo) grunti, tad pildošo grunti, ja nepieciešams špaktelē un vēlreiz pārgruntē ar pildošo grunti. Aerosolā ir pieejama skābā grunts ar pildošajām īpašībām Mipa Rapidfiller.
Kad virsma ir sagatavota (noslīpēta, nomatētas blakusvirsmas, attaukota) uzklāj krāsu uz remonta vietas un veido krāsas/ lakas salaidumu uz piegulošajām virsmām (ja nekrāso visu detaļu). Pēc pilnīgas krāsas/lakas nocietēšanas remonta vietu sapulē ar pārējo detaļu vai detaļām.
Vairāk informācijas par materiāliem un to pielietošanu meklējiet mūsu mājas lapas Jautājumu arhīvā vai mājas lapas labajā augšējā stūrī logā "Google pielāgotā meklēšana", ievadot atslēgas vārdu, piem "rūsa" vai "skābā grunts".
JANKA JANKA
18:28 - 01.06.2012
LAI TIE SKABO GRUNSU TIRGOTAJI IET BEKOT,ES LIETOS DISKUS NOSPAKTELEJU,NOSLIPEJU AR PEC IESPEJAS SMALKAKU SMILSPAPIRU LAI NAV SVIKU,NOGRUNTEJU AR PARASTO AIROSOLA BALONINU,TAD JASLIPE AR NULLITI ARI GRUNTS KRASA JO LIDZENAK JO LABAK,TAD KRASOJU AR PARASTO SEREBRJANKU KURA IR AR HROMA EFEKTU,MAKSA 2,5 LS BALONINS,JAKLAJ KADI 10 SLANI PLANAS KARTAS ,LAI NENOTEK.VELAMS LAI KATRS SLANIS ZUST 20 MIN.IZSKATS SUPER,MAN JAU TUR OTRO GADU,TIKAI KRASA VAIRS NAV TIK SPIDIGA.ATJAUNOT SPIDIGUMU IZMAKSA 5LS,NOPERC 2 BALONINUS UN PARKRASO UN ATKAL PUS GADU SPID KA JAUNI,UN NEKAS NELOBAS NOST KA TE TEIKS LIELIE SPECI AR SKABAJAM GRUNTIM,VIENIGI KRASA NAV KIMISKI IZTURIGA,NEVAR PIKI NO ASFALTA MAZGAT NOST AR ACETONU ,JO SITA KRASA IZSKIST.
Armands » JANKA JANKA
Šeit ir būtiskas trīs lietas: skāba (kodinošā grunts ar skābes saturošu cietinātāju) ir profesionāla remonta sistēmas sastāvdaļas primārā grunts kas nodrošina tīra alumīnija virsmas saķeri ar nākošajiem pārklājumiem (pildošo grunti, krāsu). Pieļaujama ir alumīnijam paredzētas špakteles uzklāšana uz tīra alumīnija vietās, kuras jāšpaktelē, taču nav lietderīgi špaktelēt pilnīgi visu virsmu; otrkārt, iespējams jūsu aprakstītajā gadījumā diski ir jau bijuši iepriekš krāsoti un attiecīgi gruntēti, un visbeidzot - ja jūs krāsojat pats priekš sevis varat pielietot jebkuru sev vēlamu tehnoloģiju, taču ja veicat krāsošanas darbus kādam, jums ir  jābūt gatavam uzņemties zināmu atbildību par veikto darbu kvalitāti, kuru var sniegt tikai pielietojot krāsu materiālu ražotāju izstrādātās remonta tehnoloģijas.
 
Sudrabotās disku krāsas spīduma un noturības paagstināšanai, pēc krāsas uzklāšanas ieteicams to papildus pārlakot ar caurspīdīgo laku, vislabāk ar divkomponentu (pieejama arī aerosolā).
Raitis
21:44 - 11.07.2011
Sveicinati eksperti...Gribetu uzjautat jums.
Kapec sezas grunts?Nokrasoja man auto bagaznieka vaaku.sakuma viss bija skaisti un labi.Bet pec menesa var manit svikas un spaktelejuma vietas.Krasotajs teica ka nosedusies grunts.Ko var darit tados gadijumos?
Armands » Raitis
Grunts (pildošā) sēžas virkni iemeslu vai to sakritību dēļ, taču visbiežāk tas notiek uzklājot pārāk pārāk biezas kārtas, cenšoties "aizliet" nepietiekami labi sagatavotas (noslīpētas) virsmas, vai neievērojot pietiekami ilgu starpžāvēšanas laiku starp kārtām, kā arī uzklājot grunti pārāk sausi, kas izsauc pārklājuma porainību. Tāpat iemesli var būt vienkāršāki kā neatbilstoša šķīdinātāja lietošana, slikti žūšanas apstākļi (nepietiekama temperatūra, augsts gaisa mitrums), pārāk rupju nobeiguma abrazīvu izmantošana pirms gruntēšanas un paša grunts materiāla kvalitāte.
Švīkas krāsojumā var mēģināt labot ar P1500-P2000 slīppapīru un pulējamo pastu, taču visdrīzāk lai defektu novērstu pilnībā  nāksies krāsojumu noslīpēt līdz stabilai virsmai ar P800-P1000 un pārkrāsot no jauna.
Uldis
10:40 - 11.02.2011
Ja es vēlos apstrādāt automašīnas spārnu, kas ir korodējis pret turpmāku korozijas iedarbību, vai būs pietiekami ar 1K vidēji skābā grunts 400 ml aerosolā P565-908?
Vai pa virsu būs jāgruntē ar kādu parasto jeb pildošo grunti?
Armands » Uldis
P565-908 galvenokārt domāta kā grunts nelieliem  laukumiem un izslīpējamiem līdz tīram metālam. Ja vēlaties strādāt ar aerosolu, tad Jūsu gadījumā piemērotāka būs MIPA Rapidfiller spray. Šī ir skābā grunts ar pildošām īpašībām, nebūs vajadzība pārgruntēt ar citu grunti un pēc slīpēšanas un attaukošanas var uzklāt krāsu.
edvrdas
23:28 - 08.30.2011
sveiki, vai pie jums ir noperkama kodiga grunts uz svaru?(ko liek uz tira metala)
Armands » edvrdas
Jā, mēs piedāvājam pretkorozijas skābo (kodinošo) grunti tīram metālam, fasējot uz svaru.
Vairāk informācijas par produktu mūsu mājas lapā:  MIPA CF Primer
Jānis
17:06 - 08.12.2011
labdien! ir nepieciešama grunts alumīnija laivas gruntēšanai! Laiva ir tīrīta ar smilšu strūklu!
Armands » Jānis
Primārā saķeres divkomponentu grunts alumīnijam MIPA Activprimer būs īstais materiāls.
Renārs
18:17 - 05.30.2011
Labdien! Kādu grunts krāsu jūs ieteiktu pēc detaļu apstrādes ar smilšu strūklu?
Armands » Renārs
Viennozīmīgi skābo grunti Activprimer , kam seko 2K pildošā grunts (fillers) vai 2K epoksīdu grunti.
Dimitrijs
19:51 - 05.09.2011
kadu grunti man japerk prieks 2K akrilkrāsas atlantic blue kuras kods ir 041??
Armands » Dimitrijs
Atlantic blue ir tumši zila krāsa, tāpēc piemērota būs pildošā, izlīdzinošā 2K grunts (filler) melnā krāsā. Tāda ir Omniline HS G+ http://www.autokrasas.lv/?gid=19&p=nxt . 1 Ltr grunts komplekts ar cietinātāju un šķīdinātāju maksā Ls11.00
artis
23:13 - 04.26.2011
Labdien! Gribēju pārkrāsot savai mašīnai vēja slotiņas pašu roku,nevis pašas slotiņas,gribēju tādu krāsu kas turās labi pie nerūsējošā tērauda,jo tagad no vairāku gadu mazgāšanas var redzēt spīdīgu.kādu jūs man ieteiktu krāsu p
Armands » artis
Šajā gadījumā krāsai ir mazāk svarīga nozīme, būtiski ir detaļu noslīpēt, attaukot un nogruntēt pirms krāsošanas. Vispiemērotāka  būtu 2 komp. epoksīdu grunts, kuru var uzklāt uz tīra metāla un pēc noslīpēšanas pārklāt praktiski ar jebkuru krāsu (vēlams protams divkomponentu)

Jautāt autokrāsu ekspertiem