Vai šis kompresors būs pietiekami jaudīgs, lai nokrāsotu automašīnai kapotu, spārnu un vēl šo to.. Kādu pistoli, lai izvēlos? Krāsas kods būs LY3H.


Stern Kompresors CO2550TD

Jauda 1800 W
Spriegums / Frekvence 230V~50Hz
Resīvera t

07.06.2011 Artūrs [3467]
Jūsu minētais kompresors būs atbilstošs lai nokrāsotu detaļas katru atsevišķi, izmantojot modernas krāsošanas pistoles, kurām ir mazs gaisa patēriņš (~240 Ltr/min). LY3H ir sarkana akrilkrāsa (vai bāzes versija ar laku), piemērotasi dīzes izmērs pistolei 1.4 mm.
Ja ir doma par labu instrumentu, ir vērts apsvērt iespēju izvēlēties STAR SLV
4000F vai STAR EVO-T 4000. Kāpēc? Šīs ir jaunās paaudzes krāsošanas pistoles, kas darbojas LVLP sistēmā - tām ir mazs saspiestā gaisa patēriņš, kas ļauj izmantot salīdzinoši nelielus kompresorus, smalka krāsu materiāla atomizācija (neveidojas mākoņi metālefekta krāsojumos un vienmērīgs materiāla uzklājums - svarīgi iesācējam), krāsu materiāla pārnešanas koeficents līdz 72% (materiālu ekonomija).
Pistoles ir ļoti vieglas, parocīgi ieguļ plaukstā, izgatavošanas un tehnoloģiskā kvalitāte augsta, nodilumizturīgas, ir rezerves daļas un galvenais  - pārbaudītas, atzinīgi novērtētas no pieredzējušu krāsotāju puses.
Noteikti šīs pistolas ieteicams komplektēt ar spiediena regulatoru manometru STAR 081 C, kas ir graduēts atbilstoši šo modeļu nepieciešanajam ienākošā gaisa spiedienam 1.1 -1.3 bar. 
 
 


Armands
atbilde bija noderīga:
Apakaļ

Ieskaties arī šajās atbildēs, varbūt noder:

Arvīds
11:42 - 03.09.2014
Sveiki! Gribēju pajautāt par kompresora parametriem ir doma iegādāties kompresoru, priekš krāsošanas sagatavošanas darbiem un prieš krāsošanas mājas apstākļos. Kompresors ir ar 100l resiveru gaisa ražibu 430l/min un jaudu 2,8kw. Vai ar šadu pietiktu, lai darbinātu ekscentra slipmašinu un krāsošanas pistoli, lai varetu nokrāsot, piemēram universāļa jumtu? Vai kompresora rašība ir noteicošā, vai arī izplūstoša gaisa daudzums?
Armands » Arvīds
Šajā gadījumā atbilstošākais instruments no mūus sortimenta būtu "budžeta" klases AUARITA MP-400, ar dīzi 1.4 mm., cena EUR 49.80.
 
Gruntēšanai vēlams atsevišķu pistoli -  gruntsmateriālus ir grūtāk izmazgāt no pistoles pēc lietošanas , un tas var atstāt defektus pie krāsošanas un lakošanas, turklāt optimālie dīzes izmēri atšķiras gruntēšanai un krāsošanai. Gruntēšanai izmanto robustākus pistoles modeļus, jo gruntsmateriāi agresīvāk nodeldē adatu un dīzi, kas, izmantojot vienu un to pašu pistoli gruntēšanai un krāsošanai,  negatīvi atsaucas uz vienmērīgu krāsas uzklāšanas kvalitāti (piem. metālikas). Ja tomēr izmanto visam vienu krāsošanas pistoli, grunts darb amaisījumam jāpievieno vairāk šķīdinātāja, kas prasa papildus kārtu uzklāšanu un laiku starpžāvēšanai.
 
"Budžeta" klases pistolēm nepiedāvā remonta komplektus - pistoles ražotājs komplektē ar dažāda izmēra dīzēm jau starndartā uzreiz. Pistoles resurs ir izsmelts, kad ar tīrīšanu un regulēšanu vairs nav iespējams panākt optimālu sniegumu.
Juris
19:21 - 02.26.2014
Sveiki!
Vēlētos uzzināt, pie cik bāru spiediena būtu jauzklāj laka ar HVLP 1.4 dīzes pistoli un cik cm pistolei jāatrodas no krāsojamās detaļas? Paldies!
Armands » Juris
Precīzi dati var atšķirties dažādiem HVLP sistēmas krāasošanas pistoļu modeļiem un ražotājiem . Vispārēja informācija ir sekojoša - darba spiediens (pie nospiesta gaiļa) ir ~ 2 bar., pistoles attālums līdz krāsojamajai virsmai ~ 15 cm.
Kristaps
00:11 - 06.27.2013
Sveiki!
Kādu krāsošanas pistoli labāk izvēlēties ?, lai būtu optimālākais variants, lai varētu gruntēt ,krāsot,lakot budžets līdz 100ls

Kompresors man ir šāds > 3 fāžu, Jauda 3.0kW, 400V, 541l/min, boilers 200l

Paldies!
Armands » Kristaps
Jūsu kompresora parametri bez problēmām "pavilks" jebkuras sistēmas 
krāsošanas pistoli. Jautājums ir - viena pistole visam vai tomēr divas?
Ja viena, tad varētu būt STAR SMV-106F ar dīzi 1.4 mm 
http://autokrasas.lv/?p=art&art=539, taču tas ir liels kompromiss 
uzklāt metālikas bāzes krāsu un pildošo grunti ar vienu dīzes izmēru).
Ja divas, tad ņemot vērā Jūsu budžetu, varētu būt STAR SMV-106F ar 
dīzi 1.3 mm (vai STAR SV-106F, ja svarīgi ir mazāk saceltie putekļi un 
materiāla ietaupījums, zaudējot krāsošanas procesa ātrumu), otru 
gruntēšana no "budžeta sērijas Auarita H-827 ar dīzi 1.7 mm 
http://autokrasas.lv/?p=art&art=387.

Edijs
00:03 - 04.14.2013
Sveiki! kādu pistoli jūs ieteiktu pusprofesionālai lietošanai, lai varēu pūst gan akrilu, gan metālika krāsas? budžetā lidz 200ls.
Armands » Edijs
Manā skatījumā krāsošanas pistoļu piedāvājums cenu grupā līdz Ls 200 Latvijā ir ļot šaurs. Pamatā ir segments līdz Ls 100 vai "premium A" klase līdz Ls 300 un vairāk , kas balstās uz 3 vadošajiem ražotājiem - Iwata, DeVillbis un Sata.
 
Jūsu jautājuma sakarā, domāju ka būsiet ļoti apmierināts ar kādu no jaunajām STAR SMP-106F; SV-106F vai STAR SLV-4000F krāsošanas pistolēm, turklāt budžeta līdz Ls 200 ietvaros iekļaujas arī stacionārais smalkās attīrīšanas gaisa filtrs, un citi piederumi, ja tādi protams ir nepieciešami.
 
Lūdzu apskatiet piedāvājuma detaļas mūsu mājas lapā (spiežot uz iekrāsotās saites šī e-pasta tekstā), un ja ir interese par konkrētu pistoles modeli vai vairākiem, es labrāt atbildēšu Jums par katru detalizēti. Tāpat būtu svarīgi zināt Jūsu kompresora parametrus - saspiestā gaisa ražību (Ltr./min), resīvera tilpumu, (ltr) un kādus krāsošanas darbus biežāk veiciet - atsevišķu detaļu krāsošana, piekrāsošana, pilna auto vai lielu detaļu krāsošana, metālikas, perl. vai akrilkrāsa, laka u.c.
Dainis
12:35 - 03.30.2013
Labdien!
Esmu dzirdējis, ka krāsu tonis var mainīties atkarībā no krāsu pistoles regulācijas. Tad man būtu jautājums cik daudz tas var mainīties un kas jādara, ja man krāsojot krāsa ir pa gaišu, jo pēc parauga krāsa atbilda, bet uzklājot redzama toņa atšķirība.
Paldies
Armands » Dainis
Jā, metālefekta un perl. krāsu gadījumā tiešām krāsošanas pistoles iestatījumi, krāsas darba maisījums un uzklāšanas tehnika var ievērojami mainīt krāsu toni (gaišāks/tumšāks).
 Jūsu gadījumā izmēģiniet sekojošo:
 1) pirmkārt pamēģiniet samazināt krāsošaans pistoles darba spiedienu (apm. par 0.5-0.7 bar.)
 2) mēģiniet uzklāt krāsu "ne tik sausi" vai ar mazāku distanci (mērķis ir "nogremdēt" alumīnija graudus dzīļāk krāsas slānī)
 3) ja tas nepalīdz, pārbaudiet krāsas darba maisījuma  viskozitāti atbilstoši tehnisko datu lapai, šķīdinātāja tipu (ātrs, vidējs lēns) atbilstoši krāsošanas telpas temeratūrai.
 4) pārliecinieties ka krāsa ir uzjaukta pareizi (palūdziet kādam citam pieredzējušam autokrāsaotājam uzpūst testkarti)
janis
21:43 - 02.27.2013
Sveiki, velejos uzzinat vai man, ka iesacejam prieks normala rezultata ar kompresoru kam ir 1.5 hp un 24 litri ar max 10 bar der sii krasosanas pistole AUARITA L-897 LVLP Krāsošanas pistole, dīze 1.4mm
Armands » janis
Tas ir atkarīgs no krāsojamā objekta izmēra!
Ja krāsosiet auto spoguļa korpusu - tad jā, derēs. Ja domājat krāsot piem. auto motora pārsegu, īpaši ar metāliku - nē, pietrūks kompresora ražība un būs pārāk lielas spiediena svārstības.
 
Konkrētā jūsu minētā krāsošanas pistoles modeļa gaisa patēriņš ir 255 Ltr./min., un attiecīgi kompresora ražībai  jānodrošina vismaz krās. pistoles gaisa patēriņš vai optimāli 1.5 reizes lielāks.
Juris
12:39 - 01.24.2013
Labdien, interesē krāsošanas pistole un izvēle ir starp Divām "Star" pistolēm SMV-4000F un SLV-4000F, plānots krāsot ar akrila un metāliskajām autokrāsām, kā arī uzklāt laku, bet tā kā tas tik darīts mājas apstākļos un negribās lai krāsas putekļu daudzums gaisā būtu liels ta SLV-4000F būtu labāks variants, tik kā tam ir ar lakas uzklāšanu, cik lasīju ta varētu rasties šādas tādas grūtības lai panāktu labu lakas slāni
Zigmārs » Juris
Sveiki.
    Saprotu, ka kompresors ir pietiekoši ražīgs- ir iespējams saražot 280-360 ltr/min saspiesta gaisa? SMV pistolei vajag vismaz 300ltr/min, SLV- 280ltr/min.
    Kā jau pareizi minējāt, šīm pistolēm ir divas atšķirības. 1) SLV darba spiediens ir 1.1-1.3bar, bet SMV- 1.8-2.0bar; 2) SLV ir HVLP tipa, bet SMV- LVLP tipa.
    Darba spiediens iespaido krāsošanas putekļu veidošanos- jo mazāk putekļu, jo efektīvāka materiāla pārnese uz virsmu, kvalitatīvāks beigu rezultāts.
    Pistoles tips.
LVLP- mūsdienās tika izgudrots ūdens bāzes krāsu krāsošanai, kur ir nepieciešams precizāka krāsas uzklāšana. Tāpat šī tipa pistoles ļoti labi strādā ar ķimijas krāsām, kurās ir piesātināts daudzums ar perlamutriem, smalkajām, gaišajām metālikām- mazāk "zīmē" oreolus.
HVLP- 21.gs. populārākais pistoles tips. Viens no iemesliem bija HS laku parādīšanās- ar lielu blīvumu un maziem zudumiem. Lakas un parastās krāsas uzklāj blīvāk, koncetrētāk vienā kārtā.
    Ar abu tipu pistolēm var uzklāt gan bāzi, paraso krāsu, gan laku. Ar Star SLV4000F būs lēnāk "jākustās", uzklājot laku; ar SMV4000F būs jāsamazina bāzes krāsas padeve, jāpalielina kūļa platums.
 
    Tomēr, vairāk universāla pistole būs SMV4000F, ja neskaita puteķlu veidošanos pret ekonomiju.
māris
11:45 - 08.22.2012
Labdien,
kuru "budžeta" sērijas krāsošanas pistoli ieteiktu izvēlēties iesācējam grunts, krāsas, lakas uzklāšanai? kompresors 500 ltr/min
Armands » māris
Grunts, krāsas un lakas uzklāšana ar vienu pistoli (dīzes izmēru) tas jebkurā gadījumā būs zināmu kompromisu variants, jo katram materiālam ir piemērots optimāls dīzes izmērs - piem. pildošās gruntis 1.6-1.8 mm, izsmidzināmā špaktele 2.0 -2.5mm, 2K akrilkrāsa 1.4-1.6 mm, metālikas bāzes krāsa 1.2-1.3 mm, lakas 1.4-1.6 mm.
Kā universālo pistoli mēs iesakām ar dīzi 1.4mm, ar piebildi, ka biezās pildošajās gruntīs tiek pievienota papildus šķīdinātāja porcija, un pistoli neizmanto špicšpaktelei.
Iesācējam saprotamāka un parocīgāka būs tradicionālā augstpiediena krāsošana spistole, kau arī jūsu kompresora parametri atļauj izmantot arī HVLP sērijas pistoles.
Minētiem parametriem mūsu piedāvājuma sortimentā atbilst AUARITA H-827 ar dīzi 1.4mm
Pēteris
23:14 - 08.13.2012
GAV antikorozijas materiālu UBS pistole
Vai šī pistole ir paredzēta bituma uzklāšanai respektīvi domāju tieši par
Bituma antikorozijas pārklājums Radex 210 UBC 1 ltr
Armands » Pēteris
Jā, šī pistole paredzēta antikorozijas pārklājumu izsmidzināšanai , tai skaitā arī bituma no 1 Ltr. pudelēm ar vītni.
Raimonds
07:37 - 08.06.2012
Lūdzu, vai varētu pastāstīt par HVLP pistoles regulēšanām? Esmu izmeklējies visu internetu, bet īsti skaidrībā netieku. Visi video, kuri ir youtube, krāsotāji krāsojot pistoli pārvieto diezgan ātri, apm. 1 - 2 m/s, bet, lai es sasniegtu tādu ātrumu, krāsas un gaisa padeve jāliek uz maksimāli atvēru, bet tad, lai arī krāsa klājas labi, malās ir diezgan lieli pilieni, apm 0.5 mm diametrā, t.i. nenotiek atomizācija. Ja samazinu krāsas padevi, tad atomizācija sāk sanākt, bet krāsošanas ātrums uz pusi lēnāks, līdz ar to, krāsojums dažās vietās sanāk kā zebra, sevišķi ar laku. Pistoles - Sumake HVLP 1109R 1,4 un Auarit H3000 1,3. Auarit ir SATA kopija, bet varbūt vaina tomēr pistolēs, un nāksies pirkt īsot SATA? Varbūt, ir kāda iespēja redzēt krāsošanu dzīvajā? :)
Neesmu profesionālis, tas vairāk kā hobijs.
Liels paldies par lapu! Latvijā vienīgā vieta, kur tik detalizēti uzzināt informāciju par krāsošanu. Varētu vēl meklētāju pielikt, vieglāk būtu atrast mani interesējošo informāciju vecajos rakstos.
Armands » Raimonds
Vispirms būtu nepieciešams noskaidrot vai jūsu krāsošanas pistoles gaisa patēriņš (Ltr/min.) atbilst kompresora ražībai.
HVLP sistēmas krāsošanas pistoles vidēji patērē ap 400 Ltr./ min, un attiecīgi kompresora gaisa ražībai jābūt vismaz 500 Ltr min., lai instruments strādātu pareizi. (pamaklējiet informāciju par jūsu pistoles parametriem uz iepakojuma vai internetā).
Krāsošanas ātrums, manuprāt nav izšķirošais faktors, izņemot gadījumus ja jūs tiešām krāsojiet ļoti lielus objektus (0.5 m/s ir pieņemams vairums auto krāsošanas operācijām). Fokusējaties uz vienmērīgu materiāla uzklāšanos, ne uz ātrumu.
Vienkārši nomainot pistoles ražotāju, piem. uz Sata, domāju ka nekas nemainīsies - skatieties uz instrumenta parametriem, kas atbilst jūsu apstākļiem, kompresoram un izmantotajiem materiāliem.
Mūsu mājas lapā ir "Google pielāgotā meklēšana", kas atlasa informāciju mājas lapas saturā, tai skaitā arī jautājumu atbilžu sadaļā.
Raimonds
16:32 - 07.20.2012
Labdien! Kādu krāsošanas pistoli labāk izvēlēties HVLP vai LVLP? Vai LVLP nezaudēs atomizēšanas kvalitātē? Vai Star pistoles priekš garāžas krāošanas būs pietiekami labas, vai jāpērk ko dārgāku?
Armands » Raimonds
Ja jūsu garažas kompresora gaisa ražība ir mazāka par 500 Ltr/min (500 Ltr/min. parasti tie ir divcilindru kompresori ar siksnas piedziņu no 3 kW un uz augšu) - doma par HVLP sistēmas krāsošanas pistoli jāatmet. Pašas abrivatūras HVLP atšifrējums ir High Volume Low Presure- kas nozīmē augsts gaisa patēriņš, zems izejas spiediens.
Attiecīgi  LVLP atšifrējās -zems gaisa petēriņš zems izejas spiediens. Tie ir parametri kas nepieciešami garažas apstākļiem - salīdzinoši mazjaudīgs kompresors un zems izejošā gaisa (krāsas kūļa) spiediens, ka savukārt nepacels no grīdas un telpas visus iespējamos putekļus.
Manuprāt optimāls variants (kā univresālā pistole 2K akrilam , bāzei , lakām , vieglajām gruntīm) ir STAR EVO T 4000 krāsošanas pistole ar dīzi 1.4 mm, komplektā ar spiediena regulatoru/manometru. Šis instruments ir LVLP sistēmas, patentēta tehnoloģija ar smalku materiāla atomizāciju (svarīgi metāliku uzklāšanai un piekrāsošanai), darba spiediens ir tikai 1.3 -1.7 bar, paredzēts arī ūdensbāzes krāsu uzklāšanai, izmantoti kvalitatīvi materiāli un komplektācija, katrai pistolei savs sērijas nummurs, gaisa patēriņš ~240 Ltr min.
 
Māris
23:20 - 06.03.2012
sveiki.
Tātad tika iegādāts kompresors ar 100litru res. un pieklājīgu ražību, bet nav spiediena regulators. Ir augstspiediena pistole ar 1.5 dīzi, lētais gals, tā itkā derētu priekš gruntēšanas. vajag pistoli ar kuru var krāsot un lakot.
cik liela dīze nepieciešama?
spiediena regulatoru pirkt, montēt pašam kompresoram vai atsevišķi pistolei?
budžets ap 50ls, ko varat ieteikt?
Armands » Māris
Ja ir iespēja, ieteicams uzstādīt stacionāro (labāka gaisa attīrīšana, ilgāks darbības resurss, var nomainīt iekšējo elementu) smalko saspiestā gaisa filtru kondensāta/ eļļas putekļu atdalīšanai. Mūsu sortimentā ir STAR L906. Attīrīšanas pakāpe līdz 5 mikroniem. 
Ierīce paradzēta saspiestā gaisa attīrīšanai starp kompresoru un krāsošanas pistoli (stiprinās pie krāsošanas kameras sienas pirms lokanajām gaisa šļaukām) ar automātisko kondensāta izlaišanas funkciju. Vienlaicīgi pilda filtrēšanas funkciju un spiediena regulēšanu. Attīra saspiesto gaisu no ūdens, eļļas un mehāniskajiem piemaisījumiem līdz 5 mikroniem.
 
Budžeta variantā izmanto uz krāsošanas pistoles montējamo mazo kondensāta filtru (ja kompresors stipri nekarst, neveido kondensātu un neizdala eļļu) kā pagaidu variants var būt apmierinoš.
 Par krāsošanas pistoli:
Ja atļauj līdzekļi ir vērts ieguldīt kvallitatīvā instrumentā. Darbībā ļoti labi sevi parādījis STAR EVO T 4000, ja izmanto kā universālo pistoli bāzeskrāsām (metālikām) akrilam un lakai ar dīzi 1.4 mm. 
LVLP sistēmas priekšrocības - precīzs krāsas kūlis, mazi zudumi, mazs gaisa patēriņš, ļoti smalka atomizācija (izsmidzināšdana).
Ja pārsvarā jākrāso ar akrilkrāsām vai lakām, ātrākam darbam piemērots modelis STAR SMV 4000 F.
Pistoles ieteicams komplektēt ar orģinālajiem reduktoriem/ manometriem, kuru skala ir attiecīgi graduēta. Modelis STAR S-081C.
 "Budžeta" klasē varam piedāvāt AUARITA krāsošanas pistoli modelis MP-400HVLP.(dīze 1.4 mm, krāsas kūļa platums 24 cm, gaisa patēriņš 340 Ltr./min, cena Ls 35.00)
Viktorija
13:39 - 04.02.2012
Pastāstiet lūdzu vai Jūsu pistole STAR Krāsošanas pistole S-2000 ir paredzēta automašīnas virsbūves krāsošanai un to cik viņa profesionāli nokrāso
Armands » Viktorija
S-2000 ir augstspiediena krāsošanas pistole (spiediens izejā 2-3 bar) ar apakšējo materiāla padeves trauku. Mūsu sortimentā šobrīd ir pieejama ar dīzi 1.8 mm. Ar šiem parametriem instruments piemērots gruntsmateriālu un biezākas viskozitātes krāsu uzklāšanai lielos laukumos. Kā universālu krāsošanas pistoli auto krāsošanas darbiem (gruntis, 2K krāsas, bāzes krāsas "metālikas" , lakas) ieteiktu jaunākās paaudzes LVLP sistēmas krāsošanas pistoli STAR EVO-T 4000 ar dīzi 1.4 mm vai STAR SMV -4000F ar dīzi 1.4 mm. Šiem instrumentiem ir zems gaisa patēriņš, augsts materiāla pārnešanas koeficents un koncentrēts krāsas kūlis.
ojars
11:30 - 02.26.2012
ko Jus varetu pateikt par Dewilbiss pistolem.proti man interese koka lakosana ar auto laku,vajadziga kvalitate ir spogulvirsma???
Armands » ojars
Devilbiss ir augstas kvalitātes instruments un ierindojas pasaules vadošo zīmolu augšgalā šaja segmentā, kopā ar SATA un IWATA. Diemžēl tas nenedrošina to, ka šīs markas pistole "pati" krāso un lako. Spoguļvirsmas pārklājuma kvalitātes iegūšanai būtiski faktori ir optimāli pistoles parametru(tips, dīzes izmērs) un regulējumu pielāgošana konkrētajam krāsu materiālam (spiediens, materiāla padeves daudzums), uzklāšanas apstākļi (temperatūras režīms, gaisapmaiņas intensitāte, gaisa mitruma), kā arī paša krāsu materiāla kvalitāte un precīzas sagatavošanas un uzklāšanas instrukciju ievērošana (produkta tehnisko datu lapa).
Ja šobrīd izmantojat kādu krāsošanas pistoli ar kuru pēc jūsu pieredzes nevarat sasniegt vēlamo rezultātu, pamēģiniet vispirms pārbaudīt katru no augstākminētajiem punktiem -iespējams instruments nav pie vainas. Ja apsverat iespēju iegādāties jaunu krāsošanas pistoli - manuprāt sākt ar DeVilbiss nebūtu pamatoti. Protams, ja neesat ierobežots līdzekļos, droši ka atbilstoši izvēlēts modelis ar pareiziem pistoles parametriem strādās perfekti.
Nauris
23:57 - 12.16.2011
Ka ir, vai ar LVLP var lakot? laka sapluust tik pat labi ka ar HVLP un cik atmossfveram jabuut tad.? vai krasai naw jabuut speciali atshkaidiitai prieks LVLP? Padies!
Armands » Nauris
Ar LVLP viennozīmīgi var lakot, taču tas nav optimālākais variants. LVLP sistēmā krāsu materiāls tiek ļoti smalki atomizēts (sasmalcināts), kā rezultātā iegūst diezgan "liesu" un salīdzinoši šaurāku krāsošanas kūli - rezultatā lai laka labi izplūstu, lakošana sanāk lēna.
LVLP sistēmas priekšrocības ir bāzes krāsu uzklāšana un salaidumu veidošana, kur smalkākai materiāla atomizācijai ir lielāka nozīme bāzes krāsu vienmērīgai uzklāšanai (sudraba toņi bez mākoņiem un joslām) un sapludināšanai, piem. STAR EVO-T 4000 vai STAR SLV 4000 F.
Lakošanai un 2K krāsu uzklāšanai piemērotākas ir t.s. vidējā HVMP  vai samazinātā spiediena RP sistēmas pistoles, kurām ir platāks krāsas kūlis ar "bagātīgāku" materiāla padevi uz krāsojamo virsmu, piem. STAR SMV-4000F.

Vairāk informācijas par mūsu krāsošanas pistoļu piedāvājumu skat. šeit
PETERIS
10:51 - 11.25.2011
WSveicināti!!
Vai krāsošanas pistolei
IWATA krāsošanas pistole W 400-WB
Ir viss labakā krāsas uzklāšanas kvalitāte no Jūsu piedavajuma un tā ir tik ļoti redzama,kā cenas starpība??
Un man kāiesacējam ieteiktu to,vai labāk igadāties lētaku??
Armands » PETERIS
Nenoliedzami Iwata ir augstākās kvalitātes instruments un pieder pasaules vadošajai trijotnei šajā jomā - Sata, DeVilbiss, Iwata. Atbildot uz Jūsu jautājumu vai iesācējam ieteiktu sākt ar W 400WB - nē, ja vien jūsu finansiālās iespējas ir nosacīti neierobežotas . Šos instrumentus iegādājas darbnīcas , kurām arī pārējais aprīkojums
( ne mazāk svarīga arī reputācija) ir top līmenī. Diemžēl visdārgākais, kā arī vislētākais instruments, pats nekrāso - to ir jāmāk pielietot, un šīs iemaņas var iegūt tikai praksē, tapēc es sākumam rekomendētu vidējās kategorijas krāsošanas pistoli Star EVO -T-4000 ar dīzes izmēru 1.4 mm. Ar šo instrumentu var ļoti kvalitatīvi uzklāt bāzes krāsas (metālikas) un lakas. Tas ir piemērots nelielam saspiestā gaisa patēriņam un ar augstu materiāla pārnešanas koeficentu, pieejamas rezerves daļas. Manuprāt, ar to ir tiešām viegli krāsot.
NORMUNDS
10:30 - 11.15.2011
Man intresē kura no jūsu piedāvātajām krāsošanas pistolēm būtu pimērota kompresoram kura gaisa ražīgums ir 222l/min un jauda 2 zs resīvera tilpums 50l
Armands » NORMUNDS
Ar kompresora ražību 222 Ltr min. noteikti nederēs HVLP (High Volume Low Presure) sērijas krāsošanas pistoles.  Ja runa ir par pilnizmēra krāsošanas pistoli, Jums jāskatās vai nu uz klasiskajām augstspiediena pistolēm (Auarita H-827 vai A1001) vai jaunākās paaudzes LVLP (Low Volume Low Presure) sērijas pistolēm (Star EVO -T 4000). Jāatzīmē, ka 2 Zs jauda un 50 Ltr resīvers  ir pietiekami kvalitatīvai atsevišķu (pa daļām) nelielu izmēra detaļu krāsošanai, ne piem. liela motora pārsega vai visa auto kopumā krāsošanai.
carlo
21:36 - 11.01.2011
Sveiki,
kas varētu būt par iemeslu tam, ka gruntējot HS gruntskrāsu tā pūšās itkā grunts būtu uzjaukta pārāk bieza, jaucu to kā pamācībā ar to foršo trauciņu 4:1 un šķīdinātāju liku ~15%, gaisa mitrums ~70% un temperatūra ~19 grā
Armands » carlo
Pirmkārt vajadzētu pārbaudīt grunts darba maisījuma viskozitātes atbilstību materiāla uzklāšanas tehniskajos datos norādītajai, nomērot to DIN4 viskozimetra kausiņu (var iegādāties autokrāsu veikalā,1 Ls). Atkarībā no konkrētā materiāla šis lielums var svārstīties no 22-30 sekundēm. Ja viskozitāte atbilst norādītajai grunts tehniskajos datos, tad nepieciešams veikt krāsošanas pistoles koriģējošus regulējumus: a) samazināt materiāla padevi, piegriežot regulēšanas skrūvi, vai palielināt pistoles darba spiedienu līdz  piem. 1.8- 2.0 bar, vai a+b vienlaicīgi. Ja šie pasākumi nedod rezultātu, pārbaudīt krāsošanas pistoles kūļa zīmējumu un kontrolplanšetes. Ja zīmējuma nospiedums ir vienmērīgs ovāls, izmantot gruntēšanas darbiem citu krašošanas pistoles dīzes izmēru, piem. 1.6 vai 1.8 mm.
Rihards
21:54 - 10.23.2011
Labdien,
kur var iegādāties krāsu pistoles smērvielu kustīgajām detaļām labākai performancei?
Armands » Rihards
Mūsu piedāvājumā ir komplekts krāsošanas pistoles tīrīšanai -5 dažādas birstītes, adata, kociņi, lenta un Jūsu minētā smērviela. Komplekta cena ir Ls 8.50. Diemžēl atsevišķi smērvielu mums nav iespēja iegādāties.
Reinis
21:04 - 09.19.2011
Sveiki!
Kādu materiālu uzklāšanai domātas krāsošanas pistoles ar dīzēm 0.8 un 1.00...?
Armands » Reinis
Ar 0.8mm dīzi tradicionāli tās ir t.s. "mini" krāsošanas pistoles - pilnvērtīgi funkcionējoša krāsošanas pistole, tikai samazinātos izmēros. Attiecīgi arī izsmidzināmā materiāla kūļa platums ir 10-15 cm. Tās ir ērti pielietot nelielu, sarežģītu profilu detaļu krāsošanā, dizaina darbos u.t.t. Uzklāt var visa veida autokrāsas, lakas un "vieglākas" gruntis. Mēdz būt gan standarta augstspiediena sistēmas , gan HVLP sistēmas. Ir pārdošanā mūsu autokrāsu veikalā.
ingus
09:52 - 09.19.2011
Sveicinati es macos krasot un no jums nopirku star evo 4000 un man radas 2 jautajumi 1. ko es daru nepareizi ka man peleka ktasa veido tadas ka tumsakas svitras uz auto parsega ! 2. kadam jabut spiedienam lai uzklatu laku 2K un temperaturai telpa lai vare
Armands » ingus
Ar pelēkā krāsu Jūs droši vien domājāt sudraba metāliku. Krāsošanas defekts- krāsa uzklājas ar "mākoņiem" vai "joslām" ir aprakstīts mūsu mājas lapas sadaļā Krāsošanas defekti.
Visbiežākie defekta iemesli ir nepareiza krāsas viskozitāte (norma 15-18 sek. DIN4, pārāk biezas bāzes krāsas uzklāšana, izmantojot pārāk "ātru"vai neorģinālu šķīdinātāju, piem. 646, nepareiza krāsošanas tehnika (trajektorijas) vai pistoles regulējumi. (spiediens 1.3 bar, attālums līdz  virsmai apm. 15 cm). Bāzes krāsu uzklāj pie 18-23 C temperatūras, 2-3 kārtās ar starpžāvēšaans laiku 5-10 min.
EVO T 4000 pareizu ieregulēšanu var pārbaudīt uz kontrolplanšets uzpūšot krāsu. Vēlamais rezultāts ir krāsas kūļa vienmērīgs ovāls, skat. mājas lapā Kā pareizi noregulēt krāsošanas pistoli.
Lakas uzklāšanai ar EVO T 4000 optimāls darba spiediens ir 1.3 -1.5 bar., telpas temperatūra 18-23 C, gaisa mitrums ne vairāk kā 65%, laba ventilācija.

ingus
12:25 - 09.07.2011
bet ka sank ar laku pistolei STAR EVO T pietiek lai uzklatu spiediena un ko jus iesat labak star S-81c vai star evo ja es gribetu sakt macities krasot un lai sanatu labak ko jus iesakat vai pistolei jabut obligati ap 300 latu vertai un vai es varu ar
Armands » ingus
Lai mācītos krāsot ne būt nevajag top klases instrumentu par Ls 300, drīzāk jau par Ls 30. Izvēloties krāsošanas pistoli pirmkārt jāvadās pēc esošā (vai paredzētā)kompresora gaisa ražības Ltr/min. (tiek doti tehniskajos datos). Ja kompresora ražība ir zem 300 Ltr/min. tad principiāli atkrīt HVLP sistēmas pistole - derēs standarta (augstspiediena) vai jaunākās tehnoloģijas LVLP sistēmas pistoles. Otra lieta kur jāpievērš uzmanība ir dīzes izmērs. Optimālais izmērs, ja strādā tikai ar vienu pistoli  - akrilkrāsām, bāzes krāsām (metālikām) , lakām un vieglākām gruntīm  ir 1.4  mm. Domāju , ka Jūsu gadījumā piemērota būtu "budžeta" sērijas augstspiediena pistoles AUARITA H-827, AUARITA 1001 , vai , ja varat atļauties finansiāli LVLP sistēmas STAR EVO-T-4000 kopā ar manometru - reduktoru S-081C. Visi modeļi plašāk apskatāmi mūsu mājas lapā sadaļā KRĀSOŠANAS PISTOLES, kā arī informācija kā pareizi noregulēt krāsošanas pistoli
ingus
09:58 - 09.07.2011
Darba spiediens : 1.1 - 1.3 bar tas nozime ka nevar krasot ar 2,5 bar spiedienu vai ir kads analogs ar kuru var?
Armands » ingus
Jūs droši vien jautājat par STAR EVO T krāsošanas pistoli. Jā, šī ir LVLP sistēmas krāsošanas pistole, un lai pareizi veidotos izsmidzināmais krāsas kūlis, optimāls pistolē ienākošais darba spiediens (pie nospiestas gaiļa mēlītes) ir 1.1 -1.3 bar. To ieregulē ar pistoles gaisa ieejā pieskrūvētu reduktoru - manometru, kura mērījumu skala STAR S-081C gadījumā jau ir graduēta ar zaļu sektoru.
Darba spiedienam 2.5 bar atbilst HVLP sistēmas krāsošanas pistoles, piem. "budžeta" variantsFOBO LUX II.
laura
21:40 - 08.09.2011
kdu krasoshanas pistoli labak izveleties lai nav ipashi dargi ?
Armands » laura
Lai izdarītu piemērotākā instrumenta izvēli nepieciešama informācija par to ar kādiem materiāliem paredzēts strādāt (2K krāsa, bāzes krāsa, laka, gruntis), vai instrumemts būs tikai kādam no minētajiem materiāliem vai universāla pielietojuma (atkarīgs adatas-dīzes izmērs), kāda ir Jūsu kompresora gaisa ražība Ltr/min., kāda būs noslodze (lietosiet instrumentu katru dienu vai retāk pēc vajadzības), cik Jums būtiski ir krāsu materiālu patēriņa ekonomija un visbeidzot kādas summas robežās plānojat pirkumu. Izejot no šiem datiem mēs piedāvāsim optimālāko variantu.
Dagnis
15:51 - 06.26.2011
Iesakat kadu iesakumam labu un letu pistoli auto krasosanai,50-60ls apmeeraa
Armands » Dagnis
Ja ir doma iegādāties labu instrumentu, ir vērts apsvērt iespēju izvēlēties STAR SLV 4000F vai STAR EVO-T 4000. Kāpēc? Šīs ir jaunās paaudzes krāsošanas pistoles, kas darbojas LVLP sistēmā - tām ir mazs saspiestā gaisa patēriņš, kas ļauj izmantot salīdzinoši nelielus kompresorus, smalka krāsu materiāla atomizācija (neveidojas mākoņi metālefekta krāsojumos un vienmērīgs materiāla uzklājums - svarīgi iesācējam), krāsu materiāla pārnešanas koeficents līdz 72% (materiālu ekonomija).
Pistoles ir ļoti vieglas, parocīgi ieguļ plaukstā, izgatavošanas un tehnoloģiskā kvalitāte augsta, nodilumizturīgas, ir rezerves daļas un galvenais  - pārbaudītas, atzinīgi novērtētas no pieredzējušu krāsotāju puses.
Noteikti šīs pistolas ieteicams komplektēt ar spiediena regulatoru manometru STAR 081 C, kas ir graduēts atbilstoši šo modeļu nepieciešanajam ienākošā gaisa spiedienam 1.1 -1.3 bar.


egle
11:41 - 04.24.2011
veelos iegaadaat pistoli walkom genesi s hte,cik naudinjas jaaatdo.
Armands » egle
Walcom produkciju mēs netirgojam un man nav informācijas vai Latvijā kāds pārstāv šo zīmolu. Ja lasat krievu valodā, iespējams, būs interesanti apskatīties testu, ko veikuši krievu žurnālisti par Walcom Genesi S HTE salīdzinājumā ar STAR EVO T 4000, kas ir mūsu piedāvājum, un vēl 10 pazīstamiem krāsu pistoļu ražotājiem. http://www.autokrasas.lv/?p=art&art=228
Aptuvenā Walcom Genesi S HTE cena varētu būt Ls 200-220.

Jautāt autokrāsu ekspertiem