Krāsojuma biezuma mērītājs GL-mini, dzelzs un alumīnija detaļām

02.27.2024 [0]
Krāsojuma biezuma mērītājs GL-mini paredzēts krāsotu virsmu pārklājuma stāvokļa noteikšanai uz tērauda (tai skaitā cinkota) un alumīnija detaļām. Galvenokārt noderīgs lai pārliecinātos ka autotransporta vienība nav cietusi satiksmes negadījumā, un attiecīgi pēc tam veikti virsbūves špaktelēšanas un pārkrāsošanas darbi.
Automašīnu rūpnieciskais orģinālais krāsojums, atkarībā no modeļa un ražotāja svārstās 80- 180 mikronu robežās. Ja testējot ar šo iekārtu atklājas, ka krāsojuma biezums ir robežās no 180-400 mkr., var uzskatīt ka šajā vietā detaļa ir tikusi gruntēta un (vai) pārkrāsota. Ja biezums pārsniedz 400 mkr.- zem krāsojuma ir špekteles kārta.

Ierīces tehniskie dati:

- piemērota uz krāsotām tērauda , cinkota tērauda un alumīnija detaļām;
- iespējams pārslēgt ierīci uz  attiecīgā metāla tipu - ierīces el. displejā parādas Fe (tērauds) vai Al : Zn (alumīnijs, cinkots tērauds);
- ierīces izšķirtspēja +/- 10 mikroni;
- ierīci ir iespējams kalibrēt ar komplektā esošu etalonu plāksnīti
- mērījumu diapazons no 0 līdz 1050 mkr;
- skaidri nolasāms rādījums elektroniskā displejā
- automātsika izslēgšanās pēc 1 min. dīkstāves
- barošana -2 x 1.5V Alkaline baterija, tips AAA ( iekļauta komplektā).

Lietošana:

Ierīces vadības pogas:

Ierīcei ir viena vadības poga (taustiņš), kas nodrošina visu funkciju pārslēgšanu.

Lai ierīci ieslēgtu īslaicīgi nospiediet taustiņu, displejā parādās simbols  "-" (ierīce gatava darbam);

Ar taustiņa īslaicīgu nospiešanu iestatīt pārbaudāmās virsmas meta tipu - Fe (tērauds) vai Al : Zn (alumīnijs, cinkots tērauds);

Mērījuma veikšana:  pieliekiet ierīci pie pārbaudāmās virsmas un viegli piespiežat (virsmai mērījuma vietā jābūt sausai, tīrai un pilnībā plakanai, ierīci novietot precīzi perpendikulāri virsmai.)   - displejā parādās pārklājumu biezuma rādījums (mikronos). Lai turpinātu nākošo mērījumu, noņemiet ierīci no virsmas vismaz uz 1 sekundi, un pārvietojiet uz  nākamo laukumu.

Lai ierīci izslēgtu nospiediet  taustiņu un turiet to vismaz 3 sekundes, līdz displejs nodziest.

Uzmanību: mērījumu precizitāti var negatīvi ietekmēt tuvumā esošs mobilais telefons vai cits spēcīgs el. magnētiskā lauka avots!

Ierīces kalibrēšana.

Kalibrēšana ir nepieciešama lai pārliecinātos par iekārtas pareizu darbību un veikto mērījumu precizitāti. Tas īpaši ieteicams, ja iekārta nav izmantota ilgāku laiku.
Lai aktivizētu kalibrēšanas režīmu, pie izslēgtas iekārtas, nospiežiet taustiņu, un turiet to līdz displejā parādās skaitļi "00", tad pieleiciet iekārtu pie kalibrēšanas plāksnītes (iekārtas komplektā). Uz displeja secīgi parādās skaitļi "33", "66" un "100". Pēc kalibrēšanas beigām iekārt aautomātiski izslēdzas, un ir gatava nākamajai ieslēgšanās reizei un mērījumam.


Apakaļ

Jautāt autokrāsu ekspertiem