Nexa Autocolor 2K sistēmas krāsu salaidumu veidošanas tehnika

06.16.2024 [0]

 

 

NEXA Autocolor 2K salaidumu veidošanas process piedāvā efektīvu un vienkāršu tehniku kā izpildīt krāsu salaidumu krāsošanas darbnīcās. 2K salaiduma šķīdinātājs P850-1401 ir izveidots vieglai uzklāšanai ar lieliskām sapludinošām īpašībām un augstu krāsojuma spīdumu. Basefade P 273 -1051 ir izstrādāts izteikti sudraboto un pasteļtoņu bāzes krāsu piekrāsošanai.
 
Pielietojamie materiāli

P850 -1401 2K salaiduma šķīdinātājs

P273 -1051 Basefade

Šie materiāli ir paredzēti automobīļu profesionālai krāsošanai tikai pēc iepazīšanās ar ražotāja Tehniskajām Datu Lapām(TDL).
 

Krāsas salaidumu veidošana

Jebkuras virsbūves detaļas atjaunošanas darba pamatā ir pareiza sagatavošanās, tādēļ sekmīga gala rezultāta panākšanai ir nepieciešams rūpīgs darbs arī agrīnā remontdarbu stadijā.

Virsmas sagatavošana

1. Darba sākumā atjaunojamā virsma rūpīgi jāattīra un jāattauko.

2. Noslīpējiet sagatavoto gruntēto virsmu ar P800 smilšpapīru slapji vai ar P400 grauda smilšpapīru sausi.

3. Pirms krāsas salaiduma veidošanas bojātajai virsmai blakus esošie laukumi jāmatē ar ūdenī izmērcētu abrazīvu Mirlon,Scotchbrite vai citu Ultrafine (pelēko)un speciālu matēšanas pastu Water Based Flatting Paste P562 -100. Sasniedzot vienmērīgi matētu vēlamo virsmu, pastas pārpalikumu noskalot ar tīru ūdeni, virsmu nožāvēt.

4. Īsi pirms pašas krāsošanas attīriet visu virsmu ar silikonu attaukotāju Spirit Wipe P850 - 14 , Slow Spirit Wipe P850 - 1402, vai citu pieejamu, izmantojot vienu salveti materiāla uzklāšanai, otru - noņemšanai, tad aplīmējiet virsmas, kuras nav paredzētas krāsošanai.

 
1. Salaidumu šķīdinātāja metode

1. Standarta metode nelielu laukumu piekrāsošanai jebkura veida krāsām ( izņemot trīspārklājumu perlamutra krāsas ) . Pielietojama vecākām mašīnām un mazāk redzamām mašīnas virsmām.

1.Uzklājiet tīru salaidumu šķīdinātāju P850-1401 uz visas paredzamās salaiduma virsmas un nogaidiet līdz tā apžūst. Ar gatavas krāsas maisījumu noklājiet visu nogruntēto virsmu kā normālā gadījumā un ar krāsošanas pistoles arkveida kustībām, virzoties uz salaiduma vietu, noklājiet arī aptverošos sagatavotos ( matētos un attaukotos) laukumus .

2. Pievienojiet 1 daļu 2K Fade - out thinner P850- 1401  2 - 3 daļām atlikušajam darba maisījumam krāsošanas pistolē un ar pistoles arkveida kustībām cenšaties veidot viendabīgu jaunā krāsojuma saplūšanu esošajā, ar katru kārtu palielilinot noklāto laukumu, bet nesniedzoties pāri sagatavotajai virsmai.

3. Cik ātri vien iespējams uzklājiet tīru2K Fade - Out Thinner P850- 1401 tieši uz pašas krāsojuma robežas vairākās vieglās kārtās, lai izvairītos no sausā krāsojuma ( vēlamais spiediens 2.3 - 2.6 bar).

4.Žavēšanas laiks kā normālā gadījumā.

5. a) pēc salaiduma, ja nepieciešams , blīvās 2K rāsas (P420), vienpārklājuma metālikas (P421) vai laku (P190 -535) var pulēt ar Restorer(P971 -29) vai Finishing Polish (P971 -9) pastām.

b) divpārklājumu bāzes krāsām ( vienkāršajām, metālikām , perlamutriem) uzklāt kā normālā gadījumā līdz redzamajai lauzuma līnijai 2K laku vai veidojiet lakas salaidumu.

2. Basefade metode

Pielietojama metālikām un divpārklājumu perlamutrakrāsām ( īpaši ieteicama lielu laukumu pasteļtoņiem un izteiktiem sudrabtoņiem)

1.Ar normālas proporcijas darba maisījumu un pazeminātu gaisa spiedienu noklājiet nogruntēto, sagatavoto virsmu, pakāpeniski pārejot uz blakus esošo laukumu ar arkveida krāsošanas pistoles kustībām uzklājiet maisījumu arī uz blakus esošā laukuma.

2.Pievienojiet līdz 1 daļai Basefade P273 -1051 pie 1 daļas iepriekš lietotā ( pistolē atlikušā) darba maisIjuma un pie spiediena 1.7 -2.0 bar., virzot pistoli arkveida trajektorijā uzklājiet sagatavoto maisījumu, veidojot salaidumu, ar katru kārtu palielinot krāsošanas rādiusu.

VAI

Nelielu laukumu piekrāsošanai pievienojiet 1 daļu Basefade pie2 daļām parastā darba maisījuma. Ar šo darba maisījumu noklājiet nogruntēto un blakusesošo virsmu tāpat kā aprakstīts punktā 1. Tad pievienojiet Basefade līdz pat attiecībā 1:1 pret maisījumu pistolē (atlikušo) un uzklājiet izveidojušos maisījumu kā aprakstīts punktā 2.

3.Laujiet krāsotajai virsmai apžūt kā normālā gadījumā.
4. Uzklājiet 2K laku pie normāla gaisa spiediena
 
3. Lakas maisījuma metode.

Izmantojama tikai

a) P420 vienpārklājuma krāsām

b) P421 Vienpārklājuma metālikām

augstas kvalitātes un augstas spīduma pakāres iegūšanai. Tā ir labākā metode, kā veidot salaidumus uz jaunām, spīdīgām , labi redzamām virsmām.

1.Sagatavojiet visas detaļas virsmu , līdzīgi kā aprakstīts iepriekšējās metodēs.

2.Uzklājiet normāli sajauktu darba maisījumu ar pazeminātu spiedienu  un ar krāsošanas pistoles arkveida kustībām palieliniet krāsojuma laukumu uz blakusesošajām virsmām.

3.Pievienojiet 1 daļu normāti sagatavotu lakas darba maisījumu 2 daļām pistolē esošā maisījuma un pie pazemināta spiediena ar pistoles arkveida kustībām ,virzoties vairāk no pārkrāsojamā laukuma centra uz malām pārklājiet jau iepriekš( punktā 2) krāsotās kārtas.

Pēc šīs kārtas uzklāšanas rūpīgi izmazgājiet krāsošanas pistoli.

4.Uzklājiet uz visas sagatavotās virsmas normāla maisījuma laku ar normālu spiedienu .

5. Laujiet krāsojumam nožūt kā parastā gadījumā.

 
4. Trīspārklājumu perlamutra metode.

Izmantojama salaiduma veidošanai nelieliem laukumiem trīspārklājumu perlamutra krāsojomiem.

1. Uzklājiet gruntētai virsmai normāli sajauktu perlamutra gruntskārtu ar pazeminātu spiedienu . Maksimāli samaziniet gruntskārtas uzklāšanu uz bojājuma ietverošajiem laukumiem.

2.Pievienojiet 1 daļu 2K salaiduma šķīdinātāju 1401 2 daļām pistolē esošajam maisījumam un ar pistoles arkveida kustībām pie samazināta spiediena, virzoties uz piekļaujošajām virsmām uzklājiet maisījumu nosedzot iepriekšējās kārtas.

3.Pievienojiet 1 daļu normāli sagatavotu perlamutra krāsas maisījumu 2 daļām pistolē atlikuša maisījuma un uzklājiet to 1 vai 2 vieglās kārtās līdz pat perlamutra gruntskrāsas robežai pēc iespējas samaziniet uzklāšasnu uz piekļaujošajiem laukumiem. Pēc šī darba veikšanas rūpīgi izmazgājiet krāsošanas pistoli.

4.Uzklājiet normāli sagatavotu perlamutra krāsu līdz ar perlamutra gruntskrāsas zobežu. Uzklājamo kārtu skaitu var noskaidrot tikai eksperimentālā ceļā, izgatavojot kontrolplanšetes. Maksimāli samaziniet krāsas uzklāšanu uz piekļaujošajiem laukumiem.

5.Pievienojiet 1 daļu 2K salaiduma šķīdinātāja 1401 2 daļām pistolē atlikušā maisījuma un veidojotb salaidumu, virzot pistoli ar arkveida kustībām, ar katru nākošo klājumu pārsedzot iepriekšējo.

6.Pievienojiet 1 daļu 2K lakas darba maisījumam 2 daļām pistolē atlikušajam maisījumam, veidojot salaidumu, pārklājot iepriekšējās kārtas.
7.Uzklājiet 2K laku uz visa paneļa vai līdz konkrētai līnijai parastā veidā.
8.Laujiet nožūt kā normālā gadījumā.


Apraksts kreivu valodā:  /images//IMAGES PDF/okraska_perehodom.pdf
Apakaļ

Jautāt autokrāsu ekspertiem